Այսօր նա է երեխաների հոգում ձևավորում մեր երազած Հայաստանի պատկերը. Քաղաքապետը ուսուցչի մասին
Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ուսուցչի տոնի կապակցությամբ` ակնկալելով արդյունավետ և ստեղծագործ աշխատանք:
«Շնորհավորում եմ ձեզ՝ ուսուցչի օրվա առթիվ։ Մասնագիտական տոները հրաշալի առիթ են ջերմ բարեմաղթանքներ հղելու տվյալ ոլորտի ներկայացուցիչներին, արժևորելու նրանցից յուրաքանչյուրի ներդրումը երկրի առաջընթացի համար և երախտագիտության ջերմ խոսքեր հնչեցնելու։
Ուսուցչին նվիրված տոնը ծավալվել և ձեռք է բերել պետական և համազգային տոնի հնչեղություն, քանի որ յուրաքանչյուր անհատի կյանքում կարևոր դեր ունի ուսուցիչը։
Ուսուցչին է վստահված մեր երկրի ապագան. այսօր նա է երեխաների հոգում ձևավորում մեր երազած Հայաստանի պատկերը։ Իմ համոզմունքն է, որ գիտելիքն ու կրթությունը ամենաթանկ կապիտալն ու առաջընթացի ամենակարևոր նախապայմաններն են։ Սիրելի՛ մանակավարժներ, դուք եք այդ ամենը արժանավայել փոխանցում սերունդներին։
Շնորհակալության և շնորհավորանքի խոսքեր եմ հղում կրթության գործի բոլոր նվիրյալներին և ակնկալում արդյունավետ և ստեղծագործ աշխատանք»,-ասված է ուղերձում:

«Сегодня он формирует в душе детей образ Армении нашей мечты», - мэр Еревана поздравил учителей
Мэр Еревана Карен Карапетян направил поздравительное послание в связи с Днем учителя. Как сообщает пресс-служба мэрии, в послании, в частности, сказано:
«Я поздравляю вас с Днем учителя. Профессиональные праздники являются прекрасным поводом для того, чтобы передать теплые пожелания работникам сферы, оценить вклад каждого из них в прогресс страны и озвучить слова благодарности.
Праздник учителей разросся до уровня общегосударственного мероприятия, поскольку учитель играет важную роль в жизни каждого человека.
Учителю доверено будущее нашей страны, сегодня он формирует в душе детей образ Армении нашей мечты. Я убежден в том, что знание и образование являются самым дорогим капиталом и самым важным предусловием прогресса. Дорогие педагоги, вы достойным образом передаете все это нашим поколениям.
Я направляю слова благодарности и поздравления всем преданным делу образования людям и ожидаю эффективной и творческой работы».