«ԱրմենՏել» ընկերությունը շարունակելու է աջակցել կիբեռսպորտի մրցաշարերը
«ԱրմենՏել» ընկերությունը Edge Gaming ընկերության հետ համատեղ հայտարարեց ESWC կիբերսպորտի միջազգային առաջնության ընտրական փուլի արդյունքների մասին: Beeline Cyber ազգային առաջնության ընտրական փուլը, որին մասնակցել են ավելի քան 70 պրոֆեսիոնալ մարզիկներ (FIFA 11, PES 2011, Call of Duty: Modern WarFare2, Counter-Strike1.6 խաղային մարզաձևերում), կայացել է Երևանում սեպտեմբերի 24-ից հոկտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Այս մասին ասուլիսում ասաց Edge Gaming ընկերության հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Անահիտ Գրիգորյանը:
Նա նաև հայտնեց, որ յուրաքանչյուր անվանակարգում հաղթողները ստացան դրամական պարգևներ, իսկ ՖԻՖԱ-11մարզաձևի հաղթողներ Կարեն Ծովինարովը, Լևոն Սաքեյանը և Արթուր Առաքելյանը հնարավորություն կունենան ներկայացնելու Հայաստանը ESWC -ի քառորդ եզրափակիչում, որն այս տարի կանցկացվի հոկտեմբերի վերջին Ֆրանսիայում` Փարիզի Դիսնեյլենդում, որտեղ իրենց հմտությունները կցուցադրեն ավելի քան 600 մարզիկ: «Հայ մարզիկների համար սա ոչ միայն լավ ժամանակ անցկացնելու հնարավորություն է, այլ յուրահատուկ մի մրցաշար, որը թույլ է տալիս հետագայում հանդես գալ համաշխարհային ասպարեզում»,- ասաց Edge Gaming ընկերության հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Անահիտ Գրիգորյանը:
«ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոնն էլ ասաց, որ համակարգչային սպորտը ոչ միայն խաղ է կամ ժամանց, այլ այստեղ ձևավորվում է համախմբված թիմ, փոխըմբռնվածություն և թիմային ոգի, այդ իսկ պատճառով ընկերությունը հանդես եկավ որպես  Հայաստանում կիբեռսպորտի մեծությամբ երկրորդ առաջնության նախաձեռնող: Նա նաև ասաց, որ իրենք շարունակելու են Հայաստանում անցկացվելիք կիբեռսպորտի բոլոր մրցաշարերին աջակցություն ցուցաբերել:
Որպես նվեր Beeline Cyber ազգային առաջնության խաղային բոլոր անվանակարգերում առաջին տեղը գրավածներին հրավիրեց ընկերություն` շրջայց կատարելու հաճախորդների սպասարկման կենտրոնում:

Компания «АрменТел» наградила финалистов регионального чемпионата по киберспорту – ESWC
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) совместно с компанией Edge Gaming объявляют о подведении итогов отборочного тура кубка ESWC, который проходил в Ереване с 24 сентября по 2 октября. В национальном этапе первенства Beeline Cyber приняли участие более 70 профессиональных игроков, выступивших в номинациях FIFA 11, PES 2011, Call of Duty: ModernWarFare2, Counter-Strike 1.6.
Победители в каждой из игровых номинаций получили денежные призы, а чемпионы по игре FIFA 11 Карен Цовинаров, Левон Сакеян и Артур Аракелян - возможность представить Армению на четвертьфинале ESWC во Франции.
«Компьютерный спорт – это больше, чем игра и больше, чем просто времяпрепровождение для подростков. Здесь формируются сплоченная команда, взаимопонимание и командный дух. Именно поэтому компания «АрменТел», универсальный оператор связи, выступила инициатором второго в этом году крупного чемпионата по киберспорту в Армении. Мы рады подарить любителям компьютерных игр еще одну возможность посоревноваться с достойными соперниками у себя на родине, а от победителей нашего чемпионата мы ждем победы на европейском турнире», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
«Проведение отборочного тура для киберчемпионата такого ранга как ESWC – большое событие для геймеров нашей страны. Для армянских киберспортсменов - это не просто возможность хорошо провести время, а своеобразный рыцарский турнир, дающий шанс заявить о себе на мировой арене. Мы рады видеть их энтузиазм и будем поддерживать его и дальше», - сказала представитель компании Edge Gaming Анаит Григорян.
Обладатели первых мест во всех игровых номинациях национального первенства Beeline Cyber были приглашены на экскурсию в Службу по обслуживанию клиентов компании «АрменТел».
The Electronic Sports World Cup (Всемирный киберспортивный кубок) – престижное мировое первенство по компьютерным играм. Кубок ESWC по значимости считается вторым после WCG. Чемпионат проводятся с 2003 года. В 2011 году пятидневное первенство пройдет в Париже. В этом году на общей площади игрового павильона, которая составляет более 6 км², свои игровые навыки продемонстрируют около 600 игроков. Игры чемпионата традиционно посещают около 5000 зрителей, а освещают мероприятие более 500 журналистов из ведущих мировых СМИ. В прошлом году призовой фонд ESWC составил $213.500