Հայփոստ մարաթոն. երրորդ բացումը Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում էր
«Հայփոստ մարաթոն 2011» ծրագրի եզրափակիչ փուլն իր ակտիվ ընթացքի մեջ է: Գրեթե ամեն օր տեղի է ունենում փոստային բաժանմունքի վերաբացման պաշտոնական արարողություն: Այսօր Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքի Սվաճյան 32 հասցեում տեղի է ունեցել թիվ 0034 փոստային բաժանմունքի վերաբացման պաշտոնական արարողությունը:
Արարողությանը ներկա էին Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ղեկավար Դավիթ Օհանյանը, «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ի և «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի ղեկավարությունը, ինչպես նաև` թաղամասի բնակիչներ: Պրն Օհանյանը, շնորհակալություն հայտնելով «Հայփոստ»-ի ղեկավարությանը, կարծիք հայտնեց, որ վերջին շրջանում, իր դիտարկմամբ, «Հայփոստ»-ի յուրաքանչյուր բացվող բաժանմունք նախորդից ավելի լավն է լինում: «Ոչ միայն իմ, այլև քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի անունից, ինչպես նաև մեր բնակիչների կողմից շնորահակալություն եմ հայտնում «Հայփոստ»-ի ղեկավարությանը այս շնորհակալ գործի համար»:
«Հայփոստ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանը, իր հերթին, նշել է. «Այսօր ընթանում է ոչ միայն «Հայփոստ մարաթոն 2011» բաժանմունքների նորացման ծրագիրը, այլև` «Հայփոստ Թրասթ մենեջմենթ»-ի ղեկավարությամբ արդեն մեկնարկել է «Հայփոստ»-ի բաժանմունքների սպասարկման որակի բարձրացմանն ուղղված հիմնավոր ծրագիր, որի հետևանքներն առաջիկայում կզգան «Հայփոստ»-ի բոլոր այցելուներն ու հաճախորդները»:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամաբ, Սվաճյան 32 հասցեում գործող թիվ 34 բաժանմունքի նորացումը ոչ միայն ակնառու է այցելուների, այլև` ամբողջ թաղամասի բնակչության համար: Տասնյակ տարիներ առաջ անմիջապես մուտքի հատվածում տեղկայված էր կենդանի ձկան խանութ, որը թեպետ վերջին տարիներին արդեն չէր գործում, ակնհայտորեն աղավաղում էր ամբողջ թաղամասի տեսքը: Այժմ նորացման արդյունքում «Հայփոստ»-ի թիվ 34 փոտային բաժանմունքը թաղամասի այդ հատվածին քաղաքին հարիր տեսք է տալիս:
Ամբողջությամբ նորոգվել և նոր բրենդին է համապատասխանեցվել բաժանմունքը, նորացվել են աշխատանքային ստանդարտները, փոխվել և նորացվել են ենթակառույցները, տեղադրվել են արդի ծրագրերին համապատասխանող նոր համակարգիչներ, նորացվել է մալուխային համակարգը և այլն:
«Հայփոստ մարաթոն 2011» ծրագրով մինչև տարեվերջ նախատեսվում է վերաբացել 50 բաժանմունք` ինչպես Երևանում, այնպես էլ` հանրապետության մարզերում:
Առաջիկա 5 տարիներին նախատեսվում է «Հայփոստի» նորացված բաժանմունքների և մասնաճյուղերի թիվը հասցնել 250-ի, ավելացնել ժամանակակից փոստային օպերատորներին բնորոշ նոր կոմերցիոն ծառայությունների տեսականին:

The final stage of “Haypost Marathon 2011” is in its final stage. Almost every day official reopening of one postal office takes place.
On October 12 official reopening of 0034 postal office (Svatchyan str. 32) took place.
Head of Adjapnyak Municipality Davit Ohanyan, management of “Haypost Trust Management” and “Haypost” CJSC as well as inhabitants partook in the ceremony. Expressing his gratitude to the management of “Haypost” Mr. Ohanyan noticed that every new post office is better than the previous one. “On behalf of Mayor of Yerevan Karen Karapetyan as well as inhabitants of the district I am thankful to “Haypost” management for this worthy affair.
In his turn "Haypost" CJSC acting CEO Haik Avagyan noted that not only the program of post offices renovating is implementing but also a thorough program of improving the quality of services of postal offices is started. The visitors and clients of “Haypost” will feel these changes in the near future”, concluded Mr. Avagyan.
Renovating of 0034 post office is evident not only for visitors but also for all the inhabitants. 10 years ago a fish shop was operating here. It made the neighborhood ugly though it was not working in recent years
After renovation it has an appropriate city look.
The Postal Office is completely renovated in compliance with branding guidelines. Working standards, as well as infrastructure is changed and renewed. New computers with modern software are installed, and the cable system is renewed.
By “Haypost marathon 2011” Program it is envisaged to reopen 50 postal offices not only in Yerevan, but also in marzes in Armenia.
By the Program of Haypost Trust Management it is planned to increase the number of renovated post offices up to 250 for the next 5 years, and to augment the services-including commercial ones- specific to nowadays postal operators, “Haypost” press service reports.