«ԱրմենՏել» ընկերությունն աջակցեց Ավետ Գաբրիելյանի անվան երաժշտական դպրոցի բարեկարգմանը
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) աջակցել է Երևանի Ավետ Գաբրիելյանի անվան երաժշտական դպրոցի բարեկարգմանը: Բարեգործական ծրագիրն ուղղված էր դպրոցի և նրա հարակից տարածքի բարեկարգմանն, ինչպես նաև դասարանների վերանորոգմանը և նոր ուսումնական ծրագրերի կազմակերպմանը: Այս մասին հաղորդեցին ընկերության մամուլի ծառայությունից:
«Ավետ Գաբրիելյանի անվան երաժշտական դպրոցի ներդրումն արվեստի զարգացման բնագավառում, թույլ է տալիս հավատալ, որ մեր օժանդակությունն արդյունավետ ազդեցություն կունենա մեր երկրի երիտասարդ երաժիշտների դաստիարակության վրա: Հայ դպրոցի կատարողական արվեստի պատիվն ու ճանաչումն ամբողջ աշխարհում պարտավորեցնում է մեզ շարունակական դարձնել այս բարի ավանդույթն ի շահ մեր երկրի, մեր երեխաների և մեր ապագայի»,- նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Այսօր մշակութային օջախները բավականին խնդիրներ ունեն և ուշադրության մեծ կարիք: Յուրաքանչյուր աշակերտի հաճելի կլինի սովորել բարեկեցիկ պայմաններում, որոնք այսօր հիմնականում բացակայում են: Մանկավարժական կոլեկտիվի և աշակերտների անունից ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել «ԱրմենՏել» ընկերությանը ցուցաբերած աջակցության համար»,- նշել է Ավետ Գաբրիելյանի անվան երաժշտական դպրոցի տնօրեն Գոհար Տոնոյանը:
Ավետ Գաբրիելյանի անվան երաժշտական դպրոցը հիմնվել է 1971թ-ին: Դպրոցի աշակերտները մշտապես մասնակցում են տարածաշրջանային և միջազգային տարբեր մրցույթների` զբաղեցնելով մրցույթային տեղեր: Այս տարի դպրոցի սան Անդրանիկ Գևորգյանը դարձավ «Մոսկվան դիմավորում է ընկերներին» մրցույթի դափնեկիր:

ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) оказало финансовую поддержку ереванской музыкальной школе имени Авета Габриеляна. Благотворительный проект направлен на организацию работ по благоустройству здания и территории школы, ремонту и оборудованию классов, организации новых учебных программ.
«Значительный вклад школы имени Авета Габриеляна в развитие музыкального искусства позволяет верить, что наша помощь эффективно отразится на дальнейшем творческом воспитании молодого поколения музыкантов нашей страны. Почет и признание армянской школы исполнительского искусства во всем мире обязывает нас заботиться о продолжении этих славных традиций во благо нашей страны, наших детей, нашего будущего», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
«Сегодня очень важно уделять пристальное внимание очагам культуры. Школы действительно нуждаются в поддержке, и каждому ученику приятно заниматься в благоприятных условиях, которые зачастую отсутствуют. От лица преподавателей и учеников хочу поблагодарить компанию «АрменТел» за помощь нашей школе», - сказала директор музыкальной школы Гоар Тоноян.
Ереванская музыкальная школа имени Авета Габриеляна основана в 1971 году. Ученики школы регулярно принимают участие и завоевывают награды в региональных и международных музыкальных фестивалях и конкурсах. В этом году воспитанник школы Андраник Геворкян стал лауреатом престижного музыкального фестиваля «Москва встречает друзей».