Սամբոյի հավաքականը Հայաստան կվերադառնա 7 մեդալով
Հայաստանի հավաքականը Լատվիայի մայրաքաղաք Ռիգայում հոկտեմբերի 13-16-ն անցկացված աշխարհի սամբոյի պատանիների, երիտասարդների և աղջիկների 2011 թ. առաջնությունից հայրենիք կվերադառնա 1 ոսկե, 1 արծաթե և 5 բրոնզե մեդալով: Երիտասարդներից մեր ընտրանու համար բրոնզե մեդալներ վաստակեցին Մաքսիմ Մանուկյանը՝ 48 կգ կիլոգրամ քաշային կարգ, Կարեն Տոնոյանը՝ 62 կգ ք/կ և Մհեր Կարապետյանը՝ 82 կգ ք/կ: Աղջիկների առաջնությունում պատվո պատվանդանի երրորդ հարթակին բարձրացավ նաև մեր միակ ներկայացուցչուհին՝ 52 կգ քաշային Ռոզա Խաչատրյանը: Բրոնզե մեդալի արժանացավ նաև պատանիների առաջնությունում հանդես եկած 65 կգ քաշային Ռաֆիկ Մանուկյանը: Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայից:
Երիտասարդների մրցապայքարում արծաթե մեդալ նվաճեց 52 կգ քաշային Տիգրան Կիրակոսյանը: Պատանի Գրիգոր Մխիթարյանը, ով 2010 թ. աշխարհի չեմպիոնն է, այս անգամ նույնպես փայլուն անցկացրեց բոլոր գոտեմարտերը և նվաճեց հերթական ոսկե մեդալը` պահպանելով աշխարհի պատանեկան չեմպիոնի կոչումը:

Армянская сборная по самбо вернется на родину с семью медалями
Армянская сборная вернется с Чемпионата мира - 2011 по самбо среди юношей, девушек и молодежи, с 1 золотой, 1 серебреной и 5 бронзовыми медалями. Об этом сообщили в Федерации самбо Армении.
Напомним, что чемпионат прошел в латвийской столице Риге с 13 по 16 октября.
Среди юношей бронзовую медаль завоевали Максим Манукян (48 кг), Карен Тоноян (62 кг) и Мгер Карапетян (82 кг).
Среди девушек на третью ступень почета поднялась наша единственная представительница Роза Хачатрян (52 кг). Бронзовую медаль завоевал Рафик Манукян (65 кг).
Среди молодых самбистов серебреную медаль получил Тигран Киракосян (52 кг). Чемпион 2010 года Грикор Мхитарян и на этот раз выступил блестяще и завоевал очередное золото, сохранив свой титул чемпиона мира по самбо среди юношей.