Այսօր ԵՊԼՀ մեծ դահլիճում տեղի կունենա հոլանդական ֆիլմերի շաբաթվա բացման հանդիսավոր արարողությունը: Սույն միջոցառումը կազմակերպվել է Նարեկացի Արվեստի Միության հետ համատեղ՝ Նիդերլանդների Թագավորության դեսպանության բարձր հովանու ներքո (արտակարգ և լիազոր դեսպան` Ն.Գ. պարոն Փիթեր Յան Լանգենբերգ, նստավայրը՝ Թբիլիսի):
ԵՊԼՀ կայցելեն դեսպաններ, ներկայացուցիչներ միջազգային կազմակերպություններից, նախարարություններից, հոլանդացի մտավորականներ, օտարազգի այլ հրավիրյալ հյուրեր և համալսարանականներ:
Հյուրերին կողջունի ԵՊԼՀ ռեկտոր պրոֆ. Ս. Զոլյանը, Նարեկացի Արվեստի Միության ներկայացուցիչը, այնուհետև կներկայացվի և կցուցադրվի «CHARACHTER» ֆիլմը՝ հոլանդերենով (հայերեն ենթագրերով):

Yerevan State Linguistic University (YSLU) hosts today the official opening ceremony of Week of Dutch films in Armenia. The event has been co-organized by Narekatsi Art Union under the auspices of the Embassy of Kingdom of Netherlands.
YSLU will host ambassadors, representatives of international organizations, ministries, Dutch intellectuals, foreign guests.
The press office of the university informs YSLU Rector Prof. S. Zolyan will deliver opening remarks, a representative of the Union will welcome the guests and a film “CHARACHTER” will be presented in Dutch with Armenian subtitles.