Լեհաստանը պատրաստվում է մեծ ներդրումներ կատարել «Նաիրիտ»-ում
Լեհական կողմը հետաքրքրված է «Նաիրիտ»-ով: Այս մասին պարզ դարձավ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի և Լեհաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության բյուրոյի ղեկավար Ստանիսլավ Կոզիեյի համատեղ ասուլիսում:
Նշենք, որ Լեհաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության բյուրոյի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստանում է` պատասխան այցի շրջանակներում:
Պարզաբանելով այդ հետաքրքրությունը ՀՀ-ում Լեհաստանի դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկին տեղեկացրեց, որ լեհական բոլոր այն ընկերությունները, որոնք մինչ օրս համագործակցել են «Նաիրիտ»-ի հետ շարունակում են իրենց հետաքրքրությունը ցուցաբերել այս իմաստով և այսօրվա դրությամբ նրանք վերլուծական աշխատանքներ են տանում` հետագայում ավելի մեծ ներդրումներ կատարելու համար. «Բացի այս, թե հայկական և թե լեհական կողմը իրենց հերթին են վերլուծություններ  են իրականացնում այս կոնտեքստում: Սակայն չեմ կարծում, թե այս ամենի վերջնական արդյունքները պարզ դառնան առաջիկայում` հավանաբար, դրանք կունենանք մեկ տարվա ընթացքում, քանի որ խոսքը մեծ գումարների մասին է»,- հավելեց Ռաչինսկին:

Польская сторона рассматривает возможность инвестиций в НПО «Наирит»
Польская сторона заинтересована армянским НПО «Наирит» по производству каучука. Об этом стало известно в ходе совместной пресс-конференции председателя Совета национальной безопасности Артура Багдасаряна и руководителя Бюро национальной безопасности Польши Станислава Козея.
Отметим, что польская делегация во главе с председателем Бюро нацбезопасности находится в Армении с ответным визитом.
Разъясняя интерес польской стороны к «Наириту», посол Польши в Армении Здислав Рачинский сообщил, что все те польские компании, которые ранее сотрудничали с «Наиритом», сохраняют свой интерес, и на сегодняшний день они проводят аналитическую работу с целью дальнейших инвестиций. «В этом контексте свой анализ проводят как польская, так и армянская стороны. Я не думаю, что окончательные результаты этого станут известны в ближайшее время. По всей вероятности, мы получим их в течение года, поскольку речь идет о больших суммах», - добавил Рачинский.