11-րդ անգամ մեկնարկում է «Նռան հատիկ» փառատոնը
Այսօր մեկնարկում է «Նռան հատիկ-2011» մանկապատանեկան թատերական 11-րդ փառատոնը, որն անցկացվելու է «Մետրո» թատրոնում, Ա. Շիրակացու անվան ճեմարանում և Մխիթար Սեբաստացի կրթահամալիրում: Փառատոնը նվիրված է ՀՀ անկախության 20-ամյակին:
Փառատոնին մասնակցում է 35 թատերախումբ. մեկական թատերախումբ Իրանի Թեհրան քաղաքից, Վրաստանի Թբիլիսի քաղաքից, երեք` ԼՂՀ-ից, 13-ը` ՀՀ մարզերից, 17-ը` Երևանից: Փառատոնը կշարունակվի մինչև հոկտեմբերի 29-ը:
Նշենք, որ փառատոնի կազմակերպիչն է «Նախաբեմ» կրթամշակութային ասոցիացիա հասարակական կազմակերպությունը, որը ստեղծվել է 2001թ.` թատերական արվեստի մի խումբ նվիրյալների նախաձեռնությամբ:

В Ереване начинается 11-ый детско-юношеский театральный фестиваль
Сегодня начинается детско-юношеский театральный фестиваль «Гранатовое зернышко-2011», который пройдет в театре «Метро», в гимназии имени Анания Ширакаци и в образовательном комплексе имени Мхитара Себастаци. Фестиваль посвящен 20-летию независимости Армении.
В фестивале примут участие 35 театральных трупп из Еревана и областей Армении, из Ирана, Грузии и НКР. Фестиваль продлится до 29 октября.
Организатором фестиваля является образовательно-культурная ассоциация «Авансцена», которая создана в 2001 году по инициативе группы преданных театральных деятелей.