Սոտք-Քարվաճառ մայրուղու կառուցման աշխատանքներին ծանոթացել է Արցախի նախագահը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը երեկ այցելել է Շահումյանի շրջան և ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին:
Նախագահը հատուկ ընդգծել է արդեն իսկ մեկնարկած Սոտք-Քարվաճառ մայրուղու կառուցման կարևորությունը՝ այն համարելով մեր հանրապետության համար ռազմավարական նշանակություն ունեցող ծրագրերից մեկը, որը պետք է իրականացվի բարձր որակով և սահմանված ժամկետներում:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ երկրի ղեկավարը նաև հանդիպումներ է ունեցել շրջանի մի շարք համայնքներում և քննարկել այնտեղ առկա խնդիրները:
Նախագահին ուղեկցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 23 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited Shahumyan region and inspected the activities carried out there.
The Artsakh President put special emphasis on the Sotk-Karvachar highway being built now considering it among the most important strategic programs for the entire republic and added that it should be realized with proper quality and completed in the set deadline.
The President also held meetings in several communities of the region and discussed the problems existing there.
Artsakh Prime Minister Ara Harutyunyan, Minister of Energy and Natural Resources of Armenia Armen Movsisyan and other officials accompanied the Artsakh President during the visit, the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President reported.