«Կամուրջ». Ծաղկաձորը կվերածվի տարածաշրջանի տնտեսական մայրաքաղաքի
Կազմակերպիչները վստահեցնում են, որ «Հայկական Դավոսը», որն այս տարի կանցկացվի 9-րդ անգամ, կդառնա Հայաստանի գործարար կյանքի ամենանշանակալի իրադարձություններից մեկը: Ծաղկաձոր հանգստավայրը 3 օրով կվերածվի տարածաշրջանի տնտեսական մայրաքաղաքի:
Համաժողովը հարթակ կդառնա ոչ պաշտոնական միջավայրում տնտեսական խնդիրների և դրանց լուծման ճանապարհների քննարկման համար` հանդիսանալով հայաստանյան և արտերկրից ժամանած քաղաքական գործիչների, կառավարության ներկայացուցիչների, արդյունաբերողների, գործարարների, գիտնականների և հասարակական գործիչների հանդիպման և երկխոսության վայր:
Սպասվում է լիագումար նիստերի, կլոր սեղանների, կոնֆերանսների անցկացում բազմաթիվ հարթակների վրա` հարմարավետ կահավորված նիստերի դահլիճներում, հանդիպումնրի սրահներում: Նախատեսվում է նաև “BRIDGE AWARD” մրցանակաբաշխության անցկացում, մշակութային և ժամանցային ծրագրեր: 2012թ-ի համաժողովի շրջանակում կկազմակերպվի կոնֆերանս` «Ժամանակակից տնտեսությունը ԶԼՄ-ներում. տեղեկատվական թափանցիկություն` երազանք և իրականություն» թեմայով: Համաժողովի 300-ից ավելի մասնակիցները կբնակեցվեն Ծաղկաձորի ամենահարմարավետ հանգստի տներում: Գրեթե ամբողջ քաղաքը կներգրավվի համաժողովի միջոցառումների մեջ:
«Կամուրջ 2012» 9-րդ միջազգային տնտեսական համաժողովի գլխավոր թեման է «Նոր իրականության նոր մտածելակերպ»: Համաժողովը կտևի 3 օր` փետրվարի 3-ից 6-ը:

9th “Armenian Davos” to be held in Tsakhkadzor in February
The 9th International Economic Forum Bridge will open in Armenia’s Tsakhkadzor resort city on February 3, 2012.
“Armenian Davos” is going to be one of the most remarkable events in Armenia’s business life. Tsakhkadzor resort city will become the economic capital of the region for three days. A place of meeting and open dialogue for Armenian and foreign politicians, representatives of power, industrialists, entrepreneurs, scientists and public figures, the forum will become a platform for discussing economic problems and ways of their solution in an informal atmosphere.
According to the organizers of the forum, plenary meetings, roundtable discussions, conferences, launching ceremonies will be held on the sidelines of the forum.
A conference titled “Modern Economy in Media. Information Openness – Dreams and Reality” will be held as part of the forum. More than 300 attendees of the forum will stay at the most comfortable rest houses of Tsakhkadzor. The whole city will get involved in the forum’s activities.
The main topic of the forum Bridge 2012 is “New Thinking of the New Reality.” The forum will last until February 6.