Հայ կրթական հիմնարկության պատվիրակությունն Արցախում է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայ կրթական հիմնարկության պատվիրակությանը՝ կազմակերպության ղեկավար Վահիկ Պետրոսյանի գլխավորությամբ: Հանդիպմանը քննարկվել են մեր հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Նախագահը բարձր է գնահատել Հայ կրթական հիմնարկության հայրենանվեր գործունեությունն Արցախում, հատկապես կրթության ոլորտում՝ այն համարելով կարեւոր ու պահանջված մեր ժողովրդի համար:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը մասնակցում էր ԼՂՀ կրթության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը:

On 26 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received the delegation of the Armenian Educational Foundation led by head of the organization Vahik Petrosyan, Artsakh President's press service said.
Issues related to the realization of different programs in our republic were discussed during the meeting.
The President rated high the patriotic activity of the foundation in Artsakh, especially in the educational sphere considering it an important and demanded undertaking for our people.