Հայ կրթական հիմնարկության պատվիրակությունն Արցախում է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայ կրթական հիմնարկության պատվիրակությանը՝ կազմակերպության ղեկավար Վահիկ Պետրոսյանի գլխավորությամբ: Հանդիպմանը քննարկվել են մեր հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Նախագահը բարձր է գնահատել Հայ կրթական հիմնարկության հայրենանվեր գործունեությունն Արցախում, հատկապես կրթության ոլորտում՝ այն համարելով կարեւոր ու պահանջված մեր ժողովրդի համար:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը մասնակցում էր ԼՂՀ կրթության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը:

26 октября президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию Армянской образовательной организации во главе с ее руководителем Ваиком Петросяном. Об этом сообщает главное инфпормационное управление аппарата президента Арцаха.
На встрече, в которой принял участие министр образования НКР Владик Хачатрян, были обсуждены вопросы, касающиеся реализации в нашей республике различных программ.
Президент высоко оценил патриотическую деятельность Армянской образовательной организации в Арцахе, в особенности, в сфере образования, посчитав это важным и востребованным для нашего народа начинанием.