Մեկնարկում է POPOK գովազդի միջազգային փառատոնը
Այսօր բացվելու է POPOK գովազդի միջազգային փառատոնը: Մինչև հոկտեմբերի 29-ը շարունակվող փառատոնը ներկայանալու է նոր գույներով և ավելի քան 450 աշխատանքներով: Այս տարի աշխատանքները ներկայացվել են Հայաստանից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Լատվիայից, Իսպանիայից, Արաբական Միացյալ Էմիրություններից, Վրաստանից և Ղազախստանից:
Հյուրերի թվում են արտասահմանցի մասնակցիներ, գովազդային և տեղեկատվական ոլորտի ինչպես նաև ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչներ: Այս մասին հայտնում են փառատոնի կազմակերպիչները:
Ժյուրին աշխատանքները քննելու է հետևյալ անվանակարգերում՝ գովազդային հոլովակ, տպագիր և արտաքին գովազդ, թվային և նոր գովազդակիրներ, գրաֆիկական դիզայն, մարքեթինգային արշավ: Այս տարի առավել շատ են ներկայացվել թվային և նոր գովազդակիրները, ինչպես նաև մարքեթինգային արշավները: Մրցութային գործերի մոտ մեկ հինգերորդը բաժին է ընկնում Հայաստանին:
Փառատոնի ընթացքում աշխարհի առաջատար մասնագետները յուրաքանչյուր օր վարպետության դասեր կվարեն՝ գովազդի, մարքեթինգի և հաղորդակցության միջազգային փորձառությունը ներկայացնող թեմաներով, ինչպես նաև կներկայացվեն չորս միջազգային գովազդային փառատոններ:

The Second POPOK International Advertising Festival opens in Armenia on October 27 and will last until October 29. This year the festival presents more than 450 works, according to the organizers.
The festival hosts representatives from 25 European and Asian countries, including Armenia, Italy, Russia, Ukraine, Turkey, Georgia, Belarus, Spain, UAE, Latvia, and Kazakhstan. The guests include foreign participants, representatives of advertising and information fields as well as members of Armenian government.
The festival jury will assess the works in four nominations – graphic design, printing and external advertising, interactive (TV and radio) advertising, marketing campaign.
Marketing and advertising master classes will be held as part of the festival. Four international advertising festivals will be presented.