Թունավորումներ. 3 տարեկան երեխան թունավորվել է շմոլ գազից
Շմոլ գազից թունավորման նախանշաններով նախօրեին «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել Երևան քաղաքի Լյուքսեմբուրգի փողոցի շենքերից մեկի բնակիչ 3-ամյա Տիգրան Միքայելյանը: ԱԻՆ լրատվական կենտրոնից տեղեկացնում են, որ տուժածի առողջական վիճակը գնահատվել է միջին ծանրության:
Նույն կենտրոնի մեկ այլ տեղեկատվության համաձայն, նախօրեին դեղորայքային թունավորմամբ «Արմենիա» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել Երևան քաղաքի Իսակովի պողոտայի  բնակիչ, 1976 թվականին ծնված Հարություն Պետրոսյանը: Տուժածի առողջական վիճակը գնահատվել է ծանր:
Իսկ նոյեմբերի 2-ին նույնպես դեղորայքային թունավորմամբ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել Երևան քաղաքի Նոր Արեշ 17-րդ փողոցի բնակիչներից 1979 թվականին ծնված Արմինե Սանոսյանը: Տուժածի առողջական վիճակը գնահատվել է բավարար:

В Ереване трехлетний ребенок отравился угарным газом
С признаками отравления угарным газом накануне, 1 ноября в медицинский центр “Св. Богородицы” был доставлен житель Еревана, трехлетний Тигран Микаелян. Как сообщили в МЧС Армении, врачи оценили состояние пострадавшего как средне тяжелое.
Согласно источнику, накануне с медикаментозным отравлением в медцентр “Армения” был доставлен житель Еревана Арутюн Петросян, 1976 года рождения. Состояние пострадавшего оценили как тяжелое.
Еще один случай медикаментозного отравления был зарегистрирован сегодня. В медцентр “Эребуни” была доставлена жительница Еревана Армине Саносян, 1979 года рождения. Состояние ее здоровья врачи оценили как удовлетворительное.