Ղարաբաղ Տելեկոմի ինտերնետ բաժանորդների թիվը օրեցօր աճում է: Հոկտեմբեր ամսում արձանագրվել է 5000-րդ բաժանորդը: Դա Ստեփանակերտ քաղաքի բնակչուհի Արևհատ Հակոբյանն էր: Այդ կապակցությամբ Ղարաբաղ Տելեկոմի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Գեորգես Տերտերյանը հանդիպել է Ա. Հակոբյանին և մատուցել հաճելի անակընկալ` HP Mini նեթբուք:
Հանձնելով նվերը` Գ. Տերտերյանը նշել է, որ Ղարաբաղ Տելեկոմի հիմնական նպատակն է դառնալ յուրաքանչյուր բաժանորդի ընկեր, ինչի համար ընկերությունը ջանասիրությամբ աշխատում է սակագների բարելավման և ծառայությունների որակի կատարելագործման ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ընկերության մամուլի ծառայությունից ու նշում, որ 2010 թվականի նոյեմբեր ամսից առ այսօր, գրեթե 1 տարվա ընթացքում, Ղարաբաղ Տելեկոմը մոտ 40 անգամ իջեցրել է ինտերնետ կապի ծառայությունների սակագները և կազմակերպել մեծ արձագանք ստացած ակցիաներ, որի արդյունքում Ղարաբաղ Տելեկոմի ինտերնետ բաժանորդների թիվը 6 ամսվա ընթացքում 486-ից հասել է 5000–ի:

5000-ый интернет абонент
Число интернет абонентов Карабах Телекома растет с каждым днем. В октябре был зарегистрирован 5000-ый абонент, сообщает пресс-служба компании.
Им оказалась жительница города Степанакерта Ареват Акопян. По этому поводу заместитель генерального директора Карабах Телекома г-н Георгес Тертерян встретился с г-жой Акопян и преподнес ей приятный сюрприз, подарив нетбук HP Mini. Вручая подарок, г-н Тертерян отметил, что главная задача Карабах Телекома – стать другом для каждого абонента, и с этой целью компания с усердием работает над улучшением тарифов и качества услуг.
Так, к примеру, с ноября 2010 года по сей день, примерно за год, Карабах Телеком снизил тарифы на интернет почти в 40 раз и организовал акции, имевшие большой отклик среди населения, в результате чего число интернет абонентов Карабах Телекома в течение 6-и месяцев выросло с 486 до 5000.