Երևանում է նաև Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարարը
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի հրավերով նոյեմբերի 7-ին, մեկօրյա աշխատանքային այցով, Հայաստան է ժամանել Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Վերա Կոբալիան:
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի մամուլի քարտուղար Սուսաննա Տոնոյանի տեղեկացմամբ, նույն օրը նախարար Մ.Վարդանյանն ընդունել է Վրաստանի գործընկերոջը և ունեցել կարճ զրույց:
Նոյեմբերի 8-ին նախատեսվում է երկու երկրների գերատեսչությունների ղեկավարների ընդլայնված հանդիպում, որի ընթացքում կքննարկվեն երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ԱԳՆ-ն հայտարարել էր, որ այսօր աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Վրաստանի ԱԳ նախարար Գրիգոլ Վաշաձեն:
Այցի ընթացքում Վրաստանի արտգործնախարարին կընդունի ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Գրիգոլ Վաշաձեն հանդիպում կունենա նաև ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:

On the invitation of Armenia’s Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan, Georgian Minister of Economy and Stable Development Vera Kobalia arrived in Armenia November 7.
Armenian Transport Ministry Speaker Susanna Tonoyan said Minister Vardanyan received his Georgian counterpart and had a short conversation with her. On November 8 Armenian and Georgian ministers will have a wide format meeting focusing on a range of issues of mutual interests.
Earlier, Foreign Ministry released information that Georgian FM Grigol Vashadze would arrive in Armenia. It was said that President Serzh Sargsyan was supposed to host G. Vashadze.