Երևանում է նաև Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարարը
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի հրավերով նոյեմբերի 7-ին, մեկօրյա աշխատանքային այցով, Հայաստան է ժամանել Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Վերա Կոբալիան:
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի մամուլի քարտուղար Սուսաննա Տոնոյանի տեղեկացմամբ, նույն օրը նախարար Մ.Վարդանյանն ընդունել է Վրաստանի գործընկերոջը և ունեցել կարճ զրույց:
Նոյեմբերի 8-ին նախատեսվում է երկու երկրների գերատեսչությունների ղեկավարների ընդլայնված հանդիպում, որի ընթացքում կքննարկվեն երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ԱԳՆ-ն հայտարարել էր, որ այսօր աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Վրաստանի ԱԳ նախարար Գրիգոլ Վաշաձեն:
Այցի ընթացքում Վրաստանի արտգործնախարարին կընդունի ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Գրիգոլ Վաշաձեն հանդիպում կունենա նաև ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:

В Ереван прибыла министр экономики Грузии
По приглашению министра транспорта и связи Манука Варданяна 7 ноября с однодневным рабочим визитом в Армению прибыла министр экономики и стабильного развития Грузии Вера Кобалия.
Пресс-секретарь министерства транспорта и связи Сусанна Тоноян сообщила, что сегодня М.Варданян принял грузинского министра и провел с ней краткосрочную беседу.
8 ноября состоится расширенная встреча двух министров, в ходе которой будут рассмотрены вопросы, представляющие двусторонний интерес.
Ранее МИД Армении сообщил, что сегодня с рабочим визитом в Армению прибудет также глава внешнеполитического ведомства Грузии Григол Вашадзе. В ходе визита глава МИД Грузии встретится с президентом Сержем Саргсяном, и армянским коллегой Эдвардом Налбандяном.