Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել: Կառավարության ղեկավարը երեկոյան կմասնակցի Euro Crisis խորագրով Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցության կոնֆերանսին, որից հետո կընթրի Եվրոպական խորհրդարանում ԵԺԿ խմբի փոխնախագահ Խայմե Մայոր Օրեխայի հետ:
Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, նոյեմբերի 8-ին Եվրոպական խորհրդարանում Տիգրան Սարգսյանը կմասնակցի ԵԺԿ քաղաքական վեհաժողովին և հանդիպում կունենա Հայաստանի եվրոպական բարեկամներ կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ:
Վարչապետի գլխավորած կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян отбудет сегодня с двухдневным рабочим визитом в Брюссель. Вечером глава правительства примет участие в конференции Народной партии Европы (НПЕ), которая пройдет под лозунгом Euro Crisis, после чего поужинает с вице-председателем группы НПЕ в Европейском парламенте Хайме Майором Орехаем.
Как сообщили в пресс-службе правительства РА, 8 ноября Т. Саркисян в Европарламенте примет участие в политической Ассамблее НПЕ и проведет встречу с представителями организации европейские друзья Армении.
В состав делегации, возглавляемой премьер-министром РА, вошли глава аппарата правительства Давид Саркисян, министр образования и науки, депутат фракции РПА Артак Закарян и другие должностные лица.