Երևանում կքննարկեն էլեկտրոնային առևտրի իրավական խնդիրները
Երևանում վաղը մասնագետները կքննարկեն Հայաստանում Էլեկտրոնային առևտրի իրավական կարգավորման խնդիրները: Այդ մասին տեղեկացնում են Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունից /ԻՏՁՄ/:
Նշենք, որ ելնելով իրավական խնդիրների լուծման անհրաժեշտությունից` ՀՀ Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հանձնարարականով ստեղծվել է միջգերատեսչական աշխատանքային խումբ, որի կազմում ընդգրկված են մի շարք նախարարություններ և գերատեսչություններ ու մասնավոր հատվածի շահագրգիռ ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
Ստեղծված միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի կողմից քննարկվել են էլեկտրոնային առևտրի հետ կապված օրենսդրական լուծում պահանջող հետևյալ հարցերը` Էլեկտրոնային առևտրի խնդիրները մաքսային ոլորտում, Էլեկտրոնային առևտրի խնդիրները հարկային ոլորտում, Էլեկտրոնային առևտրի կազմակերպմանն առնչվող վճարահաշվարկային համակարգի խնդիրները:
Կլոր սեղան քննարկման ընթացքում կներկայացվի միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի քննարկումների միջանկյալ արդյունքները:

Experts will meet in Yerevan tomorrow to consider legal regulation of e-commerce in Armenia, the press office of the Union of Information Technology Enterprises (UITE) reported.
Prime Minister Tigran Sargsyan ordered to set up an interdepartmental working group in a bid to address the legal challenges of e-commerce.
The interdepartmental working group has discussed the following issues concerning legal regulation of e-commerce: e-commerce challenges in customs field, e-commerce challenges in tax field, calculation and payment issues in organizing e-commerce.
The roundtable discussion will present on Wednesday the interim results of the working group discussions.