ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պավիրակությունը կմասնակցի նոյեմբերի 10-ից 11-ը Թբիլիսիում Համաշխարհային բանկի կողմից կազմակերպված` Հարավային Կովկասի տրանսպորտի ոլորտի հեռանկարներին նվիրված բարձրաստիճան ներկայացուցիչների համակարգման տարածաշրջանային ժողովին:
Նախարարության լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ ժողովի նպատակն է առավելագույնի հասցնել դոնորների ծրագրերի ազդեցությունը տնտեսության զարգացման վրա` դրանք համապատասխանեցնելով ազգային ծրագրերին և ամրապնդել դոնորների համակարգումը:
Ըստ աղբյուրի, ժողովը հնարավորություն կընձեռի ներկայացնել ազգային ծրագրերը, հստակեցնել ներդրումային առաջնահերթությունները և առաջ քաշել դոնորների օժանդակության կարիք ունեցող նոր ծրագրերի գաղափարները:

Manuk Vardanyan travels to Georgia
A delegation led by Armenian Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan is leaving for Georgia to attend the regional coordination meeting of high ranking representatives dedicated to the transport sector prospects in the South Caucasus to be held in Tbilisi on November 10-11, the press office of the Ministry reported.
The meeting will give the attendees an opportunity to introduce national programs, to define investment priorities and to present ideas of new programs needing donor assistance.