ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պավիրակությունը կմասնակցի նոյեմբերի 10-ից 11-ը Թբիլիսիում Համաշխարհային բանկի կողմից կազմակերպված` Հարավային Կովկասի տրանսպորտի ոլորտի հեռանկարներին նվիրված բարձրաստիճան ներկայացուցիչների համակարգման տարածաշրջանային ժողովին:
Նախարարության լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ ժողովի նպատակն է առավելագույնի հասցնել դոնորների ծրագրերի ազդեցությունը տնտեսության զարգացման վրա` դրանք համապատասխանեցնելով ազգային ծրագրերին և ամրապնդել դոնորների համակարգումը:
Ըստ աղբյուրի, ժողովը հնարավորություն կընձեռի ներկայացնել ազգային ծրագրերը, հստակեցնել ներդրումային առաջնահերթությունները և առաջ քաշել դոնորների օժանդակության կարիք ունեցող նոր ծրագրերի գաղափարները:

Министр транспорта и связи Армении отбывает в Грузию
Делегация, возглавляемая министром транспорта и связи Армении Мануком Варданяном, отбывает в Грузию. Как сообщили в пресс-службе Минтранса, 10-11 ноября члены делегации примут участие в региональном координационном собрании высокопоставленных представителей транспортной сферы стран Южного Кавказа, посвященном перспективам области. Собрание организовано Всемирным банком.
Цель собрания, довести до максимума влияние донорских программ на развитие экономики, приводя их в соответствие с национальными программами, и укрепить координацию доноров.
Согласно источнику, собрание позволит представить национальные программы, уточнить инвестиционные приоритеты и представить идеи новых программ, нуждающихся в донорском содействии.