«Կրթություն և կարիերա EXPO 2011» . 3 օր բոլոր դիմորդներին կտրամադրի անհրաժեշտ տեղեկատվություն
Նոյեմբերի 15-17-ը Երևանում` «Մոսկվայի Տուն» մշակութագործարարական կենտրոնում կանցկացվի հերթական տասներկուերորդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը «Կրթություն և կարիերա EXPO 2011» խորագրով:
«Կրթություն և կարիերա EXPO 2011» ցուցահանդեսը ընդգրկելով կրթության կարևորագույն ոլորտների գործունեութունը, ակնկալվող երեք օրերի ընթացքում բոլոր դիմորդներին կտրամադրի անհրաժեշտ տեղեկատվություն և ինֆորմացիա: «Կրթություն և կարիերա EXPO 2011» ցուցահանդեսի ջերմ մթնոլորտում:
Ցուցահանդեսը կանցկացվի ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարության պաշտոնական աջակցությամբ: Ցուցահանդեսի գլխավոր ինֆորմացիոն հովանավոր ՎիվաՍել-ՄՏՍ:
Միջոցառման հիմնախնդիրներն ու նպատակն են դպրոցականներին և ուսանողներին տրամադրել տեղեկություն ժամանակակից կրթության ողջ սպեկտորի վերաբերյալ, նպաստել կրթօջախների և ձեռնարկությունների միջև գործնական հարաբերությունների կայացմանը, տեղեկացնել զբաղվածության շուկայում առավել պահանջարկ ունեցող մասնագիտությունների մասին, հանդիպումներ կազմակերպել գործազուրկների և իրական գործատուների միջև,  ծրագրում ներգրավել պետական, մասնավոր և հասարակական կազմակերպություններ իրենց նոր կրթական ծրագրերով:
Հիմնական թեմատիկ բաժիններն են բարձրագույն կրթություն - ակադեմիաներ, համալսարաններ, ինստիտուտներ, միջին մասնագիտացված կրթություն – քոլեջներ, ուսումնարաններ, վարժարաններ, կադրերի վերապատրաստում, շարունակական կրթություն և այլն: Ցուցահանդեսի մասնակիցներն են Հայաստանում և արտասահմանում գործող կրթօջախներ (ԲՈԻՀ - եր, քոլեջներ, ուսուցման կենտրոններ ) և միջազգային դոնոր կազմակերպություններ:

Выставка “ Образование и Карьера EXPO 2011” откроется завтра в Ереване
Двенадцатая специализированная международная выставка “ Образование и Карьера EXPO 2011” откроется в Культурно-деловом центре “Дом Москвы” в Ереване и продлится до 17 ноября. Выставка объединяет важнейшие и практические области образования, тем самым предоставляя возможность сэкономить свое время и получить всю интересующую информацию наикратчайшим путем-посещением выставки.
Участниками выставки являются образовательные учреждения (вузы, колледжи, учебные центры) и международные организации-доноры: более 55 местных и иностранных организаций, компаний и ассоциаций.
Как сообщили в Оргкомитете выставки, во время выставки пройдут семинары, круглые столы, дискуссии относительно нововведений в сфере образования, концерты, тренинги, ярмарка вакансий. Будет также организован день занятости работодателя. Выставку посетят выпускники школ.
Основные тематические разделы выставки: образование в высших учебных заведениях, поствузовское образование, роль международных организаций в сфере образования, инновационные проекты, виртуальные учебники и программы, обучающие методы и методики, учебная и развивающая литература, типографические услуги и канцелярские принадлежности, оборудования для учебных заведений.
Официальный каталог выставки «Образование и Карьера EXPO 2011» будет широко распространен как во время выставки, так и после мероприятия в соответствующих учреждениях.
Выставка пройдет при официальной поддержке министерства образования и науки РА. Генеральным информационным спонсором выставки выступает компания ВиваСелл-МТС.
Организатор выставки - LOGOS EXPO Center - первая частная выставочная компания в Армении (1999г.), которая является абсолютным лидером в сфере организации отраслевых, промышленных, национальных и международных выставок и конгрессов как в Армении, так и за рубежом.