Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կառավարությունում ընդունել է Եվրոպայի հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Թոր Լիանին: Զրուցակիցները քննարկել են մեր երկրում մարզաձևի զարգացմանն ու մասսայականացմանն առնչվող հարցեր:
Կառավարությունից հայտնում են, որ Տիգրան Սարգսյանը կարևորել է Եվրոպայի հանդբոլի ֆեդերացիայի և այս մարզաձևի Հայաստանի ֆեդերացիայի միջև համագործակցության խորացումը և հույս հայտնել, որ Թոր Լիանի այցը մեր երկիր նոր թափ կհաղորդի Հայաստանում հանդբոլի զարգացմանը:
Իր հերթին, Թոր Լիանը պատրաստակամություն է հայտնել հետագայում ևս աջակցելու Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիային՝ մարզաձևի զարգացմանը նպաստելու նպատակով:

Премьер Т. Саркисян заручился поддержкой Тора Лиана в деле развития гандбола в Армении
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял сегодня президента Федерации гандбола Европы Тора Лиана. Как передает пресс-служба правительства РА, собеседники обсудили вопросы развития и популяризации данного вида спорта в Армении.
В связи с этим Т. Саркисян отметил важность углубления сотрудничества Федерации гандбола Европы с армянской федерацией по данному виду спорта и выразил надежду на то, что визит Тора Лиана придаст развитию гандбола в Армении новый заряд.
В свою очередь Тор Лиан выразил готовность продолжить содействие Федерации гандбола Армении и в дальнейшем – с целью популяризации в республике данного вида спорта.