ԱԺ արտահերթ նիստ կգումարվի
Նոյեմբերի 28-ին ամենայն հավանականությամբ կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ: Այս մասին կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարեց վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը` հավելելով, որ արտահերթ նիստ անցկացնելու մասին որոշումը կհաստատվի կառավարության հաջորդ նիստի ընթացքում:
ԱԺ արտահերթ նիստի անցկացումը, ըստ Տ.Սարգսյանի, հիմնականում կապված է հարկային փոփոխությունների օրենսդրական փաթեթի ընդունման հետ: Ըստ վարչապետ` երեք օրվա ընթացքում հասցրել են քննարկել փաթեթի մոտ 60%-ը, դրա համար արտահերթ նիստի անցկացման անհրաժեշտություն կա:

Парламент Армении 28 ноября соберется на внеочередное заседание
Национальное Собрание Армении, по всей видимости, 28 ноября соберется на внеочередное заседание. Об этом сегодня в ходе заседания правительства сообщил премьер-министр страны Тигран Саркисян, добавив, что решение относительно проведения внеочередной четырехдневки будет утверждено на следующем заседании кабинета министров.
Проведение внеочередного заседания, по словам Т.Саркисяна, в основном связано с принятием пакета налоговых реформ. По словам премьера, в течение трех дней депутаты успели обсудить около 60% пакета, поэтому возникла необходимость проведения внеочередного заседания.