Այսօր վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Վրաստան` մասնակցելու Հայ-վրացական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի 9-րդ նիստին, որը կանցկացվի Բաթումում:
Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հաղորդեցին, որ այցի շրջանակներում տեղի կունենա Տիգրան Սարգսյանի և Վրաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկա Գիլաուրիի հանդիպումը: Հայ-վրացական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի նիստին կհաջորդի երկու վարչապետերի մամլո ասուլիսը: Տիգրան Սարգսյանը կհանդիպի նաև Բաթումի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարի տեղակալ Արեգ Գալստյանը, ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարի առաջին տեղակալ Վաչե Տերտերյանը, ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Տիգրան Սահակյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ Վարդան Կարապետյանը, ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի տեղակալ Կարինե Հարությունյանը, ՀՀ մշակույթի նախարարի տեղակալ Արև Սամուելյանը, ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ Արմեն Հայրապետյանը, ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի առաջին տեղակալ Ռոմիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
խավորած կառավարական պատվիրակությունը երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Վրաստան` մասնակցելու Հայ-վրացական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի 9-րդ նիստին, որը կանցկացվի Բաթումում:

Премьер-министр Армении посетит Батуми
Возглавляемая премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном делегация 18 ноября с двухдневным рабочим визитом посетит Грузию, где примет участие в 9-ом заседании армяно-грузинской межправкомиссии по экономическому сотрудничеству в Батуми.
Как сообщили в пресс-службе правительства Армении, в рамках визита состоится также встреча Т. Саркисяна с премьером Грузии Никой Гилаури. После заседания комиссии пройдет совместная пресс-конференция премьер-министров обеих стран.
Т. Саркисян встретится также с представителями армянской общины Батуми.
В составе армянской делегации министр экономики Тигран Давтян, министр транспорта и связи Манук Варданян, заместитель министра энергетики и природных ресурсов Арег Галстян, первый заместитель министра территориального управления Ваче Тертерян, замминистра здравоохранения Тигран Саакян, замминистра иностранных дел Шаварш Кочарян, замминистра сельского хозяйства Вардан Карапетян, замминистра науки и образования Карине Арутюнян, замминистра культуры Арев Самуелян, замминистра диаспоры Армен Айрапетян, первый заместитель директора СНБ Ромик Арутюнян и другие должностные лица.