Նոյեմբերի 21-ից կմեկնարկի ու մինչև դեկտեմբերի 19-ը կշարունակվի «Բաբաջանյան ֆեստ»` Հայ կոմպոզիտորական արվեստի փառատոնը` նվիրված հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Առնո Բաբաջանյանի 90-ամյակին: Փառատոնը անց է կացվում ՀՀ նախագահ` Սերժ Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո:
«Բաբաջանյան ֆեստ»-ի կազմակերպիչներ են ՀՀ մշակույթի նախարարությունը, Հայաստանի կոմպոզիտորների ու երաժշտագետների միությունը և Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյան:
Մշակույթի նախարարությունից Panorama.am-ին փոխանցեցին, որ Հայ կոմպոզիտորական արվեստի փառատոնի` «Բաբաջանյան ֆեստ»-ի շրջանակներում կկայանա 6 համերգ:

“Babajanian fest” will kick off on November 21 and last until December 19. The festival being held under high auspices of President Serzh Sargsyan, is dedicated to the 90th anniversary of renowned Armenian composer Arno Babajanian.
“Babajanian fest” is organized by Armenian Ministry of Culture, the union of composers and musicians and director of Armenia’s state youth orchestra Sergey Smbatyan.
Armenian Ministry of Culture informed Panorama.am that on the sidelines of the festival 6 concerts will be held.