Orange-ը համագործակցություն է ծավալում Գորիսի և Կապանի համալսարանների հետ
Orange-ը համագործակցության ծավալուն ծրագիր է սկսում Սյունիքի մարզի երկու ամենամեծ քաղաքների համալսարանների հետ: Գորիսի պետական համալսարանի և ՀՊՃՀ Կապանի մասնաճյուղի հետ ստորագրված համաձայնագրերի շրջանակներում երկու համալսարանների ուսանողները կկարողանան մասնագիտական պրակտիկա անցնել Orange-ում, իսկ Orange-ի աշխատակիցները մասնագիտական և վերապատրաստման դասընթացներ կիրականացնեն ուսանողների համար:
«Բոլորս էլ գիտենք, որ կարիերայում ամենադժվարն առաջին աշխատանքային փորձն է: Ավելի դժվար է, երբ չես բնակվում մայրաքաղաքում: Երջանիկ ենք սկսել այս համագործակցությունը երկու համալսարանների հետ, քանի որ կարծում ենք, որ Հայաստանը ոչ միայն Երևանն է, այլ բոլոր մարզերը` մեծ ու փոքր բնակավայրերով, և մարզային ուսանողները պետք է ունենան նույնպիսի հնարավորություններ, ինչ երևանցիները: Հուսով եմ, որ մեր համագործակցությունը երկարատև ու արդյունավետ կլինի»,-ասել է Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ընկերությունից հայտնում են, որ երկու համալսարանների հետ համագործակցությունն այսքանով չէր սահմանափակվում: Ընկերությունն իր բարեգործական կառույցի` Orange Հիմնադրամի միջոցով համալսարաններից յուրաքանչյուրին փոխանցեց մեկ միլիոն դրամ, որը պետք է հատկացվի արդեն ընտրված 18 ուսանողների ուսման վարձի մարմանը: Ուսանողներն ընտրվել են համալսարանների առաջարկով, հիմնվելով երկու հիմնական չափանիշների վրա. ուսանողի ընտանիքի սոցիալական վիճակ և առաջադիմություն:

Orange launches a large-scale partnership project with the universities of the biggest cities of Syunik region. In the frames of the partnership agreements with Goris State University and Kapan branch of the State Engineering University of Armenia, the students of the mentioned two universities will be provided the chance to pass their internship in Orange and participate in the training and qualification courses organized for them by Orange employees, the press service of Orange Armenia reported.
Bruno Duthoit, the CEO of Orange Armenia, said: “It is well-known that the hardest step in career is to gain the first work experience. It is even harder when you live far from the capital. We are happy to launch this partnership project with these two universities, as Armenia is not limited by Yerevan only. Armenia is also the regions, with big and small settlements, and the students from regions should have the same opportunities as those living in Yerevan. I hope for our long-lasting and effective partnership”.
The partnership with the two universities was not limited by this. Orange Armenia, through its charity organization Orange Foundation, transferred 1 million AMD to each of the universities as a tuition fee for 18 students, already chosen on the proposal of the universities based on two basic criteria, i.e., social situation of the students’ families and their overall academic progress.