Թբիլիսիում այսօր մեկնարկած հայ-վրացական բիզնես ֆորումի ժամանակ հայ և վրաց գործարարներին ողջունեցին երկու երկրների նախագահներ` Սերժ Սարգսյանն ու Միխեիլ Սաակաշվիլին: Վերջինս իր ելույթը հիմնականում կառուցել էր Վրաստանի տնտեսական զարգացման մասին փաստերով, սակայն խոսեց նաև հայ գործընկերոջ` ՀՀ նախագահի վարած քաղաքականությունից:
Մասնավորապես, թվարկելով Վրաստանի հաջողությունները օրինակ` կոռուպցիայի դեմ պայքարում և ոստիկանական համակարգի կայացման ճանապարհին, Վրաստանի նախագահն ընդգծեց. «Մենք մեծ ուշադրությամբ հետևում ենք այն ամենին, ինչ նախագահ Սերժ Սարգսյանն անում է Հայաստանում, որպեսզի Հայաստանը շարունակի իր պատմությունն ու զարգանա: Եվ շատ բաներ կան, որ հիացնում են մեզ ու ստիպում ընդօրինակել»:
Ըստ Մ.Սաակաշվիլու, վրացական կողմը ընդօրինակելու առումով հատկապես ուշադրություն է դարձրել գյուղատնտեսական բարեփոխումներին, ինչպես նաև ՏՏ ոլորտի զարգացմանը. «Հայաստանը մեզ համար շատ հարցերում օրինակելի երկիր է»,- հավելեց Վրաստանի նախագահը:

Georgian President: Armenia serves as model for us in many issues
Armenia’s Serzh Sargsyan and Georgia’s Mikheil Saakashvili delivered opening remarks at Armenian-Georgian business forum that kicked off Wednesday in Tbilisi. Georgian President has particularly focused on Georgia’s economic development, but has referred to his Armenian counterpart’s policy in this respect.
Particularly, having underlined Georgia’s successes in fight against corruption and amendments in police system, Georgian President said: “We’re carefully following things carried out by Serzh Sargsyan in Armenia. Quite many things attract us and make us imitate.”
According to M. Saakashvili Georgia has particularly carefully studied agricultural amendments, the IT development. “Armenia serves as a model for us in many issues,” said M. Saakashvili.