Թբիլիսիում այսօր մեկնարկած հայ-վրացական բիզնես ֆորումի ժամանակ հայ և վրաց գործարարներին ողջունեցին երկու երկրների նախագահներ` Սերժ Սարգսյանն ու Միխեիլ Սաակաշվիլին: Վերջինս իր ելույթը հիմնականում կառուցել էր Վրաստանի տնտեսական զարգացման մասին փաստերով, սակայն խոսեց նաև հայ գործընկերոջ` ՀՀ նախագահի վարած քաղաքականությունից:
Մասնավորապես, թվարկելով Վրաստանի հաջողությունները օրինակ` կոռուպցիայի դեմ պայքարում և ոստիկանական համակարգի կայացման ճանապարհին, Վրաստանի նախագահն ընդգծեց. «Մենք մեծ ուշադրությամբ հետևում ենք այն ամենին, ինչ նախագահ Սերժ Սարգսյանն անում է Հայաստանում, որպեսզի Հայաստանը շարունակի իր պատմությունն ու զարգանա: Եվ շատ բաներ կան, որ հիացնում են մեզ ու ստիպում ընդօրինակել»:
Ըստ Մ.Սաակաշվիլու, վրացական կողմը ընդօրինակելու առումով հատկապես ուշադրություն է դարձրել գյուղատնտեսական բարեփոխումներին, ինչպես նաև ՏՏ ոլորտի զարգացմանը. «Հայաստանը մեզ համար շատ հարցերում օրինակելի երկիր է»,- հավելեց Վրաստանի նախագահը:

Армения во многих вопросах служит для Грузии примером – М. Саакашвили
Участников стартовавшего сегодня в Тбилиси армяно-грузинского бизнес форума приветствовали президенты Армении и Грузии Серж Саргсян и Михаил Саакашвили. Глава грузинского государства в своей речи говорил не только об экономическом развитии Грузии, но и о политике своего армянского коллеги.
М. Саакашвили в частности отметил успехи Грузии по части преодоления коррупции и в сфере становления системы правоохранительных органов, а затем подчеркнул: «Мы с большим вниманием следим за всем тем, что делает президент Серж Саргсян в Армении для того, чтобы страна продолжала свою историю и развивалась. Многое нас восхищает и заставляет брать пример».
По словам М. Саакашвили, примером для грузинской стороны послужили особенно реформы в сельскохозяйственной сфере, а также развитие в сфере информационных технологий.