Եվրատեսիլյան կայքեր ու պարբերականներ. «Մանկական Եվրատեսիլ-2011»-ը նվաճել է հաջողության բարձունքը
Եվրոպայի հեռարձակողների միությունը գոհ է «Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ից: Այս մասին հայտնում են միջոցառման կազմակերպիչները:
Հիշեցնենք, որ«Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ն անցկացվել է Երևանում դեկտեմբերի 2-3-ին: Տարեսկզբին Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունը հայտ էր ներկայացրել Եվրոպայի հեռարձակողների միություն` Մանկական Եվրատեսիլը Հայաստանում կազմակերպելու համար: Մարզահամերգային համալիրում առաջին անգամ նման լուսային և ձայնային տեխնիկա էր օգտագործում:
«Մանկական Եվրատեսիլի» գլխավոր պատասխանատու Սիեթսե Բեքերը խոստովանել է. «Ես հպարտանում եմ այն աշխատանքով, որ իրականացվել է: Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունն ու Եվրոպայի հեռարձակողների միությունը գերազանց արդյուն են ցուցադրել: Այս տարի Մանկական Եվրատեսիլը ներկայացավ նոր տեսքով, նոր շնչով ու նոր կարգախոսով, շնորհակալություն հանրայինին հրաշալի համագործակցության համար»:
Աղբյուրը նշում է, որ «Մանկական Եվրատեսիլին» հավատարմագրված էին մոտ հարյուր լրագրող տարբեր երկրներից: Եվրատեսիլյան իրադարձությունները լուսաբանում էին հայտնի պարբերականներ ու հեռուստաընկերություններ: Եվրատեսիլի մամլո պատասխանատու Ջարմո Սիիմը հատուկ շնորհակալություն է հայտնել բոլոր հայ լրագրողներին, ովքեր մասնակցել են միջացառմանը: Եվրատեսիլյան կայքերն ու պարբերականները դրական են արձագանքել` նշելով որ առաջին անգամ այս տարածաշրջանում կազմակերպված «Մանկական Եվրատեսիլը» ավելի քան արդարացրել է նրանց սպասելիքները: Կարգախոսին համաձայն` հաջողության բարձունքը նվաճված է:

Европейский союз телевещателей доволен тем, как Армения провела JUNIOR EUROVISION 2011
Европейский союз телевещателей доволен тем, как Армения провела конкурс «Детское Евровидение 2011», финал которого состоялся 3 декабря в ереванском Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна. Об этом сообщают организаторы конкурса.
Как отмечает главное ответственное лицо популярного детского конкурса песен Ситце Беккер, работой, которая была проделана в Армении, можно гордиться, сотрудничество Общественного телевидения республики и Европейского союза телевещателей «дало прекрасные результаты»: «В этом году конкурс „Детское Евровидение” предстал в новом виде, новом духе и с новым девизом».
Напомним, конкурс «JUNIOR EUROVISION 2011» проводился в Армении благодаря одержанной в прошлом году победе представителя РА Владимира Арзуманяна. В нем принимали участие представители 13 стран – Армении, России, Латвии, Молдовы, Болгарии, Литвы, Украины, Македонии, Нидерландов, Беларуси, Швеции, Грузии, Бельгии. Армению на детском «Евровидении» 2011 года представляла 11-летняя Далита с песней «Welcome to Armenia».
На церемонии открытия популярная армянская исполнительница Сирушо исполнила свою песню «Келе-келе» с «Евровидения 2008» в новой аранжировке. В ходе пресс-конференции 1 декабря она сообщила: «Когда я готовилась, посоветовалась с родителями. Отец напомнил мне про танец „Берд” («Крепость»). Я всегда мечтала, чтобы во время одного из моих выступлений был поставлен этот наш национальный танец. Это хороший повод, вся Европа будет смотреть и увидит танец, которым я восхищаюсь».
Отметим также, что для освещения конкурса в Армению прибыли представители свыше 80 СМИ из разных стран. Как ранее сообщил в интервью Panorama.am глава оргкомитета конкурса Артак Варданян, от самой Армении были аккредитованы 43 СМИ.