Վաղը կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը կմեկնի Շիրակի մարզ: Նախարարը Գյումրիում հանդիպում կունենա Շիրակի մարզպետ Աշոտ Գիզիրյանի հետ:
ԿԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, ԿԳ նախարարն աշխատանքային հանդիպումներ կունենա Մ. Նալբանդյանի անվան մանկավարժական ինստիտուտի, Հայաստանի պետական ճարտարագիտական (Պոլիտեխնիկ) և պետական տնտեսագիտական համալսարանների Գյումրու մասնաճյուղերի գիտական խորհուրդների հետ:
Արմեն Աշոտյանը կհանդիպի նաև Շիրակի մարզում ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության ենթակայությամբ գործող հաստատությունների ղեկավարների հետ:

Armen Ashotyan to travel to Gyumri
Armenian Minister of Education and Science Armen Ashotyan will visit Shirak region tomorrow. He is scheduled to meet with Shirak Governor Ashot Giziryan in Gyumri.
The Minister will have working meetings in the scientific councils of Gyumri branches of M. Nalbandyan State Pedagogical University, State Engineering University of Armenia and Armenian State University of Economics.
In Shirak region, Armen Ashotyan will also meet with heads of institutions under the jurisdiction of the Armenian Ministry of Education and Science.