Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության նախաձեռնությամբ կայացել է Հոլիվուդյան հայ կինոգործիչների հավաքը, որին ներկա էին հոլիվուդյան հայտնի դերասաններ Մարկո Խանը, Քեն Դավիդյանը, պրոդյուսերներ Վալերի Մըքքեֆրին, Կառլա Կարապետյանը, ռեժիսոր, սցենարիստ Էրիկ Նազարյանը, «Արփա» միջազգային կինոփառատոնի հիմնադիր Սիլվիա Մինասյանը և այլն:
ԱԳՆ հաղորմամբ, հանդիպման նպատակն էր ի մի բերել հայկական ծագում ունեցող գործիչների կողմից 2011 թվականի ընթացքում արված աշխատանքը, որը ներառում է անցնող տարվա ընթացքում էկրան բարձրացած ֆիլմերը, հայ սցենարիստների նոր գործերը, ամերիկյան նախագծերին հայ դերասանների մասնակցությունը, միջազգային փառատոններում ունեցած հաջողությունները:
Հավաքի ընթացքում Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Գրիգոր Հովհաննիսյանը Սիլվիա Մինասյանին հանձնել է ՀՀ Մշակույթի նախարարության մեդալը, որին նա արժանացել է հայկական գետի անվամբ` Հոլիվուդյան չափանիշների միջազգային կինոփառատոն հիմնելու և հայաստանցի սկսնակ կինոգործիչների համար ճանապարհ հարթելու ջանքերի համար:

По инициативе Генерального консульства Республики Армения в Лос-Анджелесе состоялась встреча голливудских кинематографистов армянского происхождения, на которой присутствовали известные актеры Марко Хан и Кэн Давидян, продюсеры Валери Маккефри и Карла Карапетян, режиссер, сценарист Эрик Назарян, учредитель международного кинофестиваля “Арпа” Сильвия Минасян и другие деятели киноискусства. Об этом сообщили в пресс-службе МИД Армении.
Целью встречи являлось подведение итогов проделанной в течение 2011-го года кинематографистами армянского происхождения работы, которая включает в себя фильмы, вышедшие на экраны в уходящем году, новые работы армянских сценаристов, участие армянских актеров в американских проектах, успехи на международных конкурсах и фестивалях.
В ходе встречи генеральный консул Армении в Лос –Анджелесе Григор Ованнисян вручил Сильвии Минасян медаль Министерства культуры Армении за основание соответствующего голливудским стандартам кинофестиваля и за усилия, приложенные в создании перспектив для начинающих кинематографистов из Армении.