«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) դարձել է «Կայմ» հեռուստաընկերության կողմից նկարահանված «Դուռը բաց» հայկական լիամետրաժ կատակերգական ֆիլմի գլխավոր հովանավոր: Բոլոր ցանկացողները կարող են դիտել ֆիլմը «Մոսկվա» կինոթատրոնում` սկսած 2011թ. դեկտեմբերի 17-ից:
Ընկերությունից հայտնում են, որ ֆիլմի ռեժիսորն է Ավագ Ավագյանը, որը նաև հայտնի է հայ հանդիսատեսին որպես «Իմ սիրելի քաղաք Երևան» սիրված ֆիլմի հեղինակ: «Դուռը բաց» կատակերգության գլխավոր դերերում նկարահանվել են Հովհաննես Ազոյանը և Արսեն Գրիգորյանը: Բեմադրող օպերատոր` Արտավազդ Խաչատուրյան, պրոդյուսեր` Հրաչյա Շմավոնյան:
«Վերջին շրջանում հայկական կինեմատոգրաֆը հանդիսատեսին է ներկայացրել մի շարք խոշոր հաջողված նախագծեր: Դա թույլ է տալիս նկատել ազգային կինոարտադրության վերածննդի միտումները և հուսալ, որ այս ոլորտում կլինեն նոր նվաճումներ: Մենք հավատում ենք, որ նոր ֆիլմը կդառնա հայ հանդիսատեսի ամենսիրվածներից մեկը, և Ամանորյա տոների նախաշեմին կպարգևի նրանց ուրախ և դրական զգացմունքներ», - նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

Премьерный показ полнометражного армянского фильма «Открой дверь» состоится 17 декабря
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) стала главным спонсором армянского полнометражного комедийного фильма «Открой дверь», снятого телекомпанией «Кайм». Все желающие могут увидеть фильм в кинотеатре «Москва» с 17 декабря 2011 года, сообщили в пресс-службе компании «АрменТел».
Режиссер комедии - Аваг Авагян, который также известен армянскому зрителю как автор полюбившегося фильма «Мой любимый город Ереван». Главные роли в фильме «Открой дверь» исполнили Оганес Азоян и Арсен Григорян. Режиссер-постановщик – Артавазд Хачатурян, продюсер – Грачья Шмавонян.
«В последнее время кинематограф Армении представил вниманию зрителей целый ряд крупных и успешных проектов. Это позволяет нам говорить о возрождении национальной киноиндустрии и надеяться на новые достижения в этой сфере. Мы искренне верим, что новый фильм станет одним из самых любимых среди армянских зрителей и в канун новогодних и рождественских праздников подарит им массу радостных и положительных эмоций», - сказал Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.