Նախագահ. Ուզում եմ, ձեզնից յուրաքանչյուրը վստահ լինի, որ իր թիկունքում պետություն է կանգնած` պատրաստ օժանդակելու իր մարզիկներին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը երեկ երեկոյան մասնակցել է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի մեծարման երեկոյին, որը կազմակերպել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան:
Հանրապետության ղեկավարը հայկական ֆուտբոլի զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի, երկար տարիների նվիրումի և ձեռք բերած մարզական հաջողությունների համար Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկուն պարգևատրել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով, իսկ ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի, ֆուտբոլի ասպարեզում ունեցած մեծ հաջողությունների, ձեռք բերած մարզական փայլուն նվաճումների համար ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Սարգիս Հովսեփյանին՝ Մովսես Խորենացու մեդալով: Հավաքականի անդամներին Սերժ Սարգսյանը հանձնել է նվերներ: Նախագահը վստահություն է հայտնել, որ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի բոլոր անդամները ժամանակին պարգևատրվելու են Հայաստանի Հանրապետության ամենաբարձր պետական պարգևներով:
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Սերժ Սարգսյանն անձամբ իր, Հայաստանի Հանրապետության և հայ ժողովրդի անունից շնորհակալություն է հայտնել հավաքականին՝ հատկապես 2011թ. ցուցադրած բարձր մակարդակի խաղի համար, որը հասարակության մեջ միասնականության, ոգևորության և լավ տրամադրության առիթ դարձավ: «Չենք կասկածում, որ ինքներդ էլ ոգևորության կարիք ունեք, ձեր ոգևորության աղբյուրը և՛ մեծ է, և՛ հավերժական՝ դա մեր ժողովուրդն է»,-ասել է Նախագահը՝ ընդգծելով, որ այսօր ցանկանում է իր հարգանքի տուրքը մատուցել բոլոր նրանց, ովքեր երբևէ խաղացել են Հայաստանի հավաքականում, ովքեր լավ հիմք են ստեղծել, ովքեր վաղ տարիքից մարզել են հավաքականի անդամներին: «Ուզում եմ, որպեսզի ձեզնից յուրաքանչյուրը վստահ լինի, որ իր թիկունքում պետություն է կանգնած, պետություն, որ պատրաստ է այլևս սատարելու, օժանդակելու իր մարզիկներին, պետություն, որ ամեն ինչ անելու է, որպեսզի սպորտը դառնա շատ-շատերի զբաղմունքի և ոգևորության առարկան»,-ընդգծել է Նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Հանրապետության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային՝ միջոցառման կազմակերպման համար և հանդիպման մասնակիցներին ջերմորեն շնորհավորել Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ ևս, մաղթել, որպեսզի 2012թ. մեր երկրում հաջողություններն ավելի շատ լինեն, իսկ մեր հասարակությունը՝ ավելի ամրապնդված ու միասնական:

Президент Армении присутствовал на вечере чествования национальной сборной страны по футболу
Президент Армении Серж Саргсян накануне присутствовал на вечере чествования национальной сборной Армении по футболу, который был организован Федерацией футбола Армении.
За значительный вклад в дело развития армянского футбола, многолетнюю преданность и достигнутые спортивные успехи глава Республики наградил вратаря национальной сборной Армении по футболу романа Березовского медалью «За заслуги перед Отечеством» 2-ой степени, а капитан национальной сборной по футболу Саргис Овсепян за значительный вклад в дело развития физической культуры и спорта, большие успехи в области футбола, блестящие спортивные достижения был удостоен медали Мовсеса Хоренаци.
Как сообщили в пресс-службе главы государства, Серж Саргсян вручил членам сборной подарки. Президент выразил уверенность, что все члены сборной Армении по футболу в свое время будут награждены самыми высокими государственными наградами Республики Армения.
Серж Саргсян от себя лично и от имени Республики Армения и армянского народа выразил благодарность сборной, в особенности, за продемонстрированный в 2011 году высокий уровень игры, что в общественности стало поводом к единению, воодушевлению и хорошему настроению. «Не сомневаемся, что и вы нуждаетесь во вдохновении. Источник вашего вдохновения и велик, и вечен – это наш народ», - сказал президент, подчеркнув, что сегодня хочет воздать дань уважения всем тем, кто когда-либо играл в составе сборной Армении, кто создал хорошую основу, кто с раннего возраста тренировал членов сборной. «Хочу, чтобы каждый из вас был уверен, что имеет за спиной государство. Государство, которое готово всегда поддержать, помочь своим спортсменам. Государство, которое сделает всё, чтобы спорт стал занятием и предметом воодушевления очень многих», - подчеркнул президент Серж Саргсян.
Глава республики выразил благодарность Федерации футбола Армении за организацию мероприятия и тепло поздравил участников встречи с наступающими праздниками Нового года и Святого Рождества, пожелав, чтобы в 2012 году в нашей стране было больше успехов, а в нашей общественности прибавилось прочности и единства.