Թատերական գործիչների միությունը շարունակելու է ղեկավարել Հակոբ Ղազանչյանը
Այսօր կայացավ Հայաստանի թատերական գործիչների 14- րդ համագումարը, որի ընթացքում ԹԳՄ նախագահ վերընտրվեց Հակոբ Ղազանչյանը: Թատերական գործիչների միության նախագահի ընտրությունը կատարվում է երկու տարին մեկ: Քվեարկությունն անցել է բաց, և Ղազանչյանն ընտրվել է միաձայն: Համագումարի ընթացքում ընտրվել է նաև 51 հոգուց բաղկացած վարչության կազմը: Համագումարին գրանցված է եղել 147 մարդ, ներկա է եղել 116-ը: Հ. Ղազանչյանը միությունը ղեկավարում է 2007 թվականից:
Համագումարի ընթացքում նա ներկայացրեց այն աշխատանքները, որոնք կյանքի են կոչվել նախորդ համագումարից հետո ընկած ժամանակահատվածում։ Հ. Ղազանչյանը նշեց, որ հիմա արդեն իրենք հանգիստ են հայ թատրոնի ապագայի համար, քանի որ այս ասպարեզ է եկել նոր, երիտասարդ մի սերունդ, որն արժանիորեն կարող է փոխարինել ավագներին։
Հաշվետու ժամանակաշրջանում (2 տարի) 15 ներկայացում է բեմադրվել, ինչը, ըստ նրա, մեծ ձեռքբերում է, քանի որ մինչ այս եղած թիվն անհամեմատ պակաս էր, 8 հայ երիտասարդներ գործուղղվել են Չեխովի անվան փառատոն, որտեղ վարպետաց դասեր են ստացել:

Избранный на пост Союза театральных деятелей А. Казанчян спокоен за судьбу театра в Армении
Сегодня в ходе 14-го съезда Союза театральных деятелей Армении на пост председателя был переизбран Акоп Казанчян. Голосование было открытым, А. Казанчян был избран на этот пост единогласно.
Отметим, что выборы председателя Союза театральных деятелей Армении проводятся раз в два года. В ходе работы съезда был также избран состав правления, в который вошли 51 человек. На съезде было зарегистрировано 147 человек, присутствовали 116.
Напомним, Акоп Казанчян руководит Союзом театральных деятелей Армении с 2007 года. Он также является художественным руководителем ереванского Театра юного зрителя. Во время съезда была представлена проделанная ранее работа.
А. Казанчян отметил, что отныне они спокойны за судьбу театра в Армении, поскольку на сцене появилось новое, молодое поколение, которое может составить достойную замену старшему.