ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Մոսկվա
Այսօր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը աշխատանքային այցով մեկնել է Մոսկվա: Ինչպես, ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, Մոսկվայում նախագահը մասնակցելու է ԵվրԱզԷՍ-ի միջպետական խորհրդի, ինչպես նաև ՀԱՊԿ և ԱՊՀ մասնակից երկրների ղեկավարների գագաթաժողովներին:
Ինչպես հաղորդում է Panorama.am-ի թղթակիցը Մոսկվայից, նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունն արդեն Ռուսաստանի մայրաքաղաքում է և մի քանի ժամից կմասնակցի Կրեմլի Մեծ պալատում կայանալիք ԵվրԱզԷՍ-ի միջպետական խորհրդի նիստին:
Դեկտեմբերի 19-ի երեկոյան նախագահ Սերժ Սարգսյանը ԱՊՀ անդամ մյուս երկրների գործընկերների հետ կմասնակցի ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի անունից ԱՊՀ 20-ամյակին նվիրված հանդիսավոր ընդունելությանը: Իսկ վաղը` տեղի կունենան ՀԱՊԿ, ինչպես նաև ԱՊՀ անդամ երկրների ղեկավարների գագաթաժողովները
Հիշեցնենք, որ ԵվրԱզԷՍ-ում Հայաստանը դիտորդի կարգավիճակ ունի: Կազմակերպության լիիրավ անդամներ են Ռուսաստանը, Բելառուսը, Ղազախստանը, Ղրղզստանն ու Տաջիկստանը: Դիտորդի կարգավիճակ ունեն նաև Մոլդովան և Ուկրաինան:

Today President Serzh Sargsyan has left for Moscow on a working visit. President Sargsyan will participate at the session of the Collective Security Council of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), Council of the CIS Heads of State dedicated to the 20th anniversary of the CIS, as well as at the interstate Council of the EurAsEC.
Panorama.am reporter tells from Moscow, the delegation headed by President Sargsyan has landed in the Russian capital and will attend the interstate Council of the EurAsEC.
In the evening of December 19 President Serzh Sargsyan will attend a festive event dedicated to the 20th jubilee of CIS.