Արթուր Աբրահամ. «Սա պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկի կարգավիճակում իմ վերջին պայմանագիրն է»
Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի միջինքաշային կարգում IBF-ի վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամը, ով վերջերս երկարաձգել է պայմանագիրը «Sauerland Event» պրոմոուտերական ընկերության հետ, հայտարարել է, որ այդ համաձայնագրի ժամկետի ավարտից հետո հրաժեշտ կտա ռինգին: Հիշեցնենք, որ նոր պայմանագրով հայ մարզիկն այդ ընկերությունը կներկայացնի մինչև 2014 թ.:
«Բեռլինում ինձ շատ հարմարավետ եմ զգում: Լավ հարաբերություններ ունեմ մենեջեր Վիլֆրիդ Զաուերլանդի հետ: Շատ բանով եմ նրան պարտական: Մինչև 2012 թ. վերջը ուզում եմ դառնալ աշխարհի չեմպիոն և մենամարտ անցկացնել բեռլինյան «O2» մարզահամալիրում: Առաջիկա տարվա իմ պլանները դրանք են: Կարծում եմ` պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկի կարգավիճակում դա իմ վերջին պայմանագիրը կլինի: Այնուհետև կմնամ սպորտում, բայց արդեն` որպես մենեջեր»,- Աբրահամի խոսքերը մեջբերել է «BoxingScene»-ն:

Артур Абрахам говорит о завершении карьеры профессионального боксера
Выступающий за Германию армянский боксер, экс-чемпион мира в среднем весе по версии IBF – 31-летний Артур Абрахам, недавно продливший соглашение с промоутерской компанией Sauerland Event, – заявил, что по завершении этого контракта он, вероятнее всего, закончит свою карьеру.
Известно, что новый контракт рассчитан до 2014г., и Абрахам проведет свой следующий бой уже 14 января 2012г. в Оффенбурге (Германия), где сразится на ринге с Пабло Фариасом.
«Я чувствую себя очень комфортно в Берлине. У меня хорошие отношения с менеджером Вильфридом Зауэрландом. Я многим ему обязан. До конца 2012 года я хочу стать чемпионом мира и провести бой на арене О2 в Берлине. Это мои цели на предстоящий год. Думаю, что это будет мой последний контракт в качестве профессионального боксера. Затем я останусь в этом спорте в качестве менеджера», – цитирует слова Абрахама BoxingScene.