Մեկնարկում է ժամանակակից իտալական կինոյի շաբաթը
«Համազգային» պետական թատրոնում այսօր մեկնարկում է ժամանակակից իտալական կինոյի շաբաթը, որի ընթացքում ներկայացվելու են արվեստի մի քանի ուղղություններ՝ ստեղծելով ավելի խորը պատկերացում Իտալիայի կյանքի և արվեստի մասին:
Կինոյի շաբաթվա բացմանը տեղի է ունենալու հայտնի իտալացի երաժիշտ Մարիո Ստեֆանո Պիետրոդարչիի համերգը, ինչպես նաև Վահե Մելքոնյանի «Հյուրընկալ Հռոմ» լուսանկարչական ցուցահանդեսը՝ իտալացիների առօրյայի պատկերմամբ: Համերգի ընթացքում հնչելու է իտալական հայտնի ֆիլմերի սաունդթրեքներ:
Դիտարկումների ընթացքում (դեկտեմբերի 25-ը ներառյալ) ֆիլմերը ներկայացնելու է կինոքննադատ Սառա Նալբանդյանը: Մուտքն ազատ է:
Միջոցառումն անցկացվում է Հայաստանում Իտալիայի դեսպանության աջակցությամբ և «Համազգային» թատրոնի հետ համագործակցությամբ:

В Ереване открывается неделя современного итальянского кино
В Ереване, в «Общенациональном» государственном театре сегодня стартует неделя современного итальянского кино, в ходе которой будут представлены несколько направлений искусства, создавая более глубокое впечатление о жизни и искусстве Италии.
Неделю кино откроют концерт известного итальянского музыканта Марио Стефано Пиетродарчи и фотовыставка Ваге Мелконяна «Гостеприимный Рим» с изображением будней итальянцев. Во время концерта прозвучат саундтреки известных итальянских фильмов.
Во время просмотров, которые продлятся до 25 декабря включительно, фильмы будет представлять кинокритик Сара Налбандян. Вход свободный.
Мероприятие пройдет при содействии посольства Италии в Армении в сотрудничестве с «Общенациональным» театром.