Մարզական լրագրողները Հայաստանի թիվ մեկ մարզիկ ճանաչեցին  Ռոման Ամոյանին
Մարզական լրագրողների հանրապետական ֆեդերացիայի հարցման արդյունքներով որոշվել են մրցաշրջան -2011- ի 10 լավագույն մարզիկները: Հարցմանը մասնակցել են մարզական թեմաներով գրող 42 լրագրողներ:
Նրանք Հայաստանի թիվ մեկ մարզիկ են ճանաչել Եվրոպայի հունահռոմեական ըմբշամարտի չեմպիոն Ռոման Ամոյանին:
Ստորև ներկայացնում ենք 10 լավագույնների անվանացանկը.
1. Ռոման Ամոյան հ/հ ըմբշամարտ 346 միավոր
2. Արսեն Ջուլֆալակյան հ/հ ըմբշամարտ 300
3. Լևոն Արոնյան շախմատ 296
4. Հենրիկ Մխիթարյան ֆուտբոլ 237
5. Աղասի Աղասյան ծանրամարտ 151
6.Արթուր Ալեքսանյան հ/հ ըմբշամարտ 145
7.Յուրա Մովսիսյան ֆուտբոլ 140
8.Հարություն Մերդինյան մարմնամարզություն 129
9.Վլադիմիր Սարուխանյան բռնցքամարտ 124
10.Մուսա Մուրթազալիև ազատ ըմբշամարտ 111
Լավագույն թիմ է ճանաչվել աշխարհի չեմպիոն, Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց հավաքականը: Նրան հաջորդում են ֆուտբոլի և հունահռոմեական ըմբշամարտի ազգային հավաքականները:
Մարզական լրագրողները հարցաթերթիկներում նշել են ևս 14 մարզիկների անուններ.սամբիստներ Վաչիկ Վարդանյան, Հակոբ Առաքելյան, ծանրորդներ Արայիկ Միրզոյան, Հռիփսիմե Խորշուդյան, ֆուտբոլիստներ Ռոման Բերեզովսկի,Կառլեն Մկրտչյան, շախմատիստներ Էլինա Դանիելյան,Վլադիմիր Հակոբյան,Գաբրիել Սարգսյան, Սերգեյ Մովսիսյան, նավամոդելավար Հրաչյա Շահազիզյան, բռնցքամարտիկ Արմինե Սինաբյան, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Յուրի Պատրիկեև, հրաձիգ Նորայր Բախտամյան:
Այս մասին մեր թղթակցին հայտնեց Հայաստանի մարզական լրագրողների ֆեդերացիայի նախագահ Յուրի Ալեքսանյանը:

Спортивные журналисты Армении признали Романа Амояна лучшим спортсменом страны
По итогам опроса республиканской федерации спортивных журналистов Армении определены десять лучших спортсменов 2011 года. В опросе приняли участие 42 спортивных журналиста. Спортсмена номер один в Армении они признали чемпиона Европы по греко-римской борьбе Романа Амояна. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщил председатель Федерации спортивных журналистов Армении Юрий Алексанян.
Список 10 лучших спортсменов Армении
1. Роман Амоян, борец, 346 баллов
2. Арсен Джулфалакян, борец, 300 баллов
3. Левон Аронян, шахматист, 296 баллов
4. Генрик Мхитарян, футболист, 237 баллов
5. Агаси Агасян, тяжелоатлет, 151 балл
6. Артур Алексанян, борец, 145 баллов
7. Юра Мовсисян, футболист, 140 баллов
8. Арутюн Мердинян, гимнаст, 129 баллов
9. Владимир Саруханян, боксер, 124 балла
10. Муса Муртазалиев, борец вольного стиля, 111 баллов.
Лучшей командой признана чемпион мира, мужская сборная Армении по шахматам. За ней следуют национальные сборные по футболу и греко-римской борьбе.
Спортивные журналисты отметили также имена еще 14 спортсменов: самбисты Вачик Варданян, Акоп Аракелян, тяжелоатлеты Араик Мирзоян, Рипсиме Хуршудян, футболисты Роман Березовский, Карлен Мкртчян, шахматисты Элина Даниелян, Владимир Акопян, Габриэль Саргсян, Сергей Мовсисян, судомоделист Грачья Шахазизян, боксер Армине Синабян, борец греко-римского стиля Юрий Патрикеев, стрелок Норайр Бахтамян.