Թուրքիայում ընթացող աշխարհի շախմատի կանանց թիմային առաջնության 3-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը 0:4 հաշվով պարտություն կրեց Չինաստանի ընտրանուց: Էլինա Դանիելյանը զիջեց Խոու Իֆանին, Լիլիթ Մկրտչյանը` Ջու Վենյունին, Լիլիթ Գալոյանը` Ժաո Հյուին, իսկ Մարիա Կուրսովան` Թան Ժհանգիային: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
Հաշվետու տուրից հետո մեր ընտրանին 2 միավորով զբաղեցնում է մրցաշարային աղյուսակի 6-րդ հորիզոնականը: Իսկ առաջատարը Չինաստանի թիմն է, որը 6 միավոր ունի իր ակտիվում: Հնդկաստանի ու Ռուսաստանի հավաքականները վաստակել են 5-ական, իսկ Վրաստանի ու Վիետնամի թիմերը` 4-ական միավոր:
Ուկրաինայի և Հունաստանի ընտրանիները մեկական միավորով բաժանում են 8-9-րդ տեղերը, իսկ ՀԱՀ-ի թիմը միավոր չի վաստակել և եզրափակում է մրցաշարային աղյուսակը:

Armenia’s team lost to China’s team 0-4 in the third round of the World Women Chess Team Championship in Turkey. Elina Danielian lost to Hou Yifan, Lilit Mkrtchian lost to Ju Wenjun, Lilit Galojan – to Zhao Xue, and Maria Kursova – to Tan Zhongyi, according to armchess.am.
After three rounds, the Armenian women’s national team is sixth, with 2 points. China’s team dominates the tournament, with 6 points. India’s and Russia’s teams have scored 5 points, Georgia’s and Vietnam’s teams – 4 points each. The Ukrainian and Greek teams share 8th-9th places, with 1 point each, and the RSA team has scored zero points.