Վարչապետը շնորհավորեց էներգետիկներին մասնագիտական տոնի առթիվ
Դեկտեմբերի 22-ին Հայաստանում իրենց մասնագիտական տոնն են նշում էներգետիկները: Այդ առթիվ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կառավարության այսօրվա նիստից առաջ շնորհավորեց համակարգի բոլոր աշխատակիցներին:
«Ցանկանում ենք նրանց բեղմնավոր աշխատանք, ընտանիքներում ջերմություն, ինչպես որ նրանք ապահովում են այսօր Հայաստանի բոլոր ընտանիքների համար ջերմություն»,-նշեց վարչապետը և հավելեց, որ այս տարվա ցուցանիշներն էներգետիկայի ոլորտում բավականին տպավորիչ են:
«Մի կողմից մենք արձանագրել ենք աճ, մյուս կողմից էլ էֆեկտիվության էական բարձրացում, որի արդյունքում կարողացանք էլեկտրաէներգիայի սակագները անփոփոխ թողնել: Կարծում եմ` էներգետիկները այս տարի կարող են հպարտանալ նաև 2011թ-ի արդյունքներով»,- ասաց Տ.Սարգսյանը:

Премьер-министр Армении поздравил энергетиков с профессиональным праздником
22 декабря энергетики Армении отмечают профессиональный праздник. В этой связи перед началом заседания правительства премьер-министр РА Тигран Саркисян поздравил всех сотрудников системы с праздником.
«Желаю им плодотворной работы, семейного тепла, как они обеспечивают тепло всем семьям Армении», - отметил премьер, добавив, что в этом году показатели энергетической сферы довольно впечатляющи.
«С одной стороны мы зафиксировали рост, а с другой – существенное повышение эффективности, в результате чего мы смогли оставить неизменными тарифы на электроэнергию. Думаю, в этом году армянские энергетики могут гордиться также результатами 2011 года», - сказал Т. Саркисян.