Հավանության արժանացավ Հայաստանի գործարար միջավայրի բարելավման 2012թ.-ի միջոցառումների ծրագիրը
ՀՀ կառավարության այսօրա նիստում հավանության արժանացավ Հայաստանի գործարար միջավայրի բարելավման 2012թ.-ի միջոցառումների ծրագիրը: Ինչպես նշեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, այս տարի այդ ծրագիրն հաջողությամբ իրականացրել են, որի արդյունքում Հայաստանի վարկանիշը բարձրացել է 6 կետով և մեր երկիրը համարվել է լավագույններից մեկն աշխարհում:
Ըստ նրա` մի քանի տասնյակի հասնող ծրագրերը էականորեն կբարելավեն գործարար մթնոլորտը Հայաստանում: Նշվեց նաև, որ իրականացվող բարեփոխումները պետք է զգալիորեն բարձրացնեն Հայաստանի գլոբալ մրցունակությունը և արդյունքում բարելավեն Հայաստանի դիրքը Հայաստանը Համաշխարհային Բանկի «Գործարարությամբ զբաղվելը» դասակարգման մեջ:

Правительство Армении одобрило программу мероприятий по улучшению бизнес-среды на 2012 год
Правительство Армении в ходе сегодняшнего заседания одобрило программу мероприятий по улучшению бизнес-среды на 2012 год.
Как отметил министр экономики РА Тигран Давтян, в этом году аналогичная программа была успешно реализована, в результате чего рейтинг нашей страны повысился на 6 пунктов, и Армения была признана одной из лучших в мире.
По словам министра, достигающие нескольких десятков программы существенно улучшат предпринимательскую среду в Армении. Он отметил также, что проводимые реформы должны существенно повысить глобальную конкурентоспособность Армении и в результате этого улучшить позиции Армении в ежегодном докладе Всемирного банка «Ведение бизнеса».