«Թեժ ձմեռ». Beeline-ի նոր առաջարկն է
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է «Թեժ ձմեռ» ծառայության գործարկման մասին բջջային կապի այն բաժանորդների համար, ովքեր օգտվում են ռոումինգ ծառայությունից հետևյալ երկրներում` Վիետնամ, Եգիպտոս, Հնդկաստան, Հորդանան, Կամբոդժա, Մալազիա, Միացյալ Արաբական Էմիրություններ, Սիրիա, Թայլանդ, Թունիս և Թուրքիա:
Ընկերությունից հայտնում են, որ ծառայությունը թույլ է տալիս վերոնշյալ երկրներում ռոումինգ ծառայությունից օգտվող բաժանորդներին ստանալ զանգեր 0 դրամ սակագնով խոսակցության առաջին երկու րոպեների դիմաց: Սկսած երորրդ րոպեից, մուտքային զանգի տարիֆիկացումն իրականցվում է սակագնային գուտուն համապատասխան:
«ԱրմենՏել»-ը հանդիսանում է միջազգային «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի մի մաս, որը միավորում է աշխարհի տասնիննը երկրների կապի օպերատորնեին: Դա թույլ է տալիս Հայաստանի կապի միասնական օպերատորին առաջարկել իր հաճախորդներին որակյալ և մատչելի ծառայություններ ոչ միայն երկրի ներսում, այլ նաև երկրի սահմաներից դուրս, մասնավորապես, եզակի հնարավորություն արտասահմանում անվճար ստանալ զանգեր», - նշել է«ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Թեժ ձմեռ» ծառայությունից կարող են օգտվել Beeline բջջային կապի բոլոր բաժանորդները` նախապես ակտիվացնելով ռոումինգ ծառայությունը: «Թեժ ձմեռ» ծառայությունն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է բջջային հեռախոսից հավաքել *555# հրահանգը: Ծառայության ակտիվացման արժեքն է 3000 դրամ, այն ակտիվ է 7 օր: Ծառայության համար բաժանորդավճար չի գանձվում:

Компания «АрменТел» запустила услугу «Жаркая зима» для абонентов сотовой связи Beeline
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о запуске услуги «Жаркая зима» для абонентов сотовой связи Beeline, находящихся в роуминге в сети операторов Вьетнама, Египта, Индии, Иордании, Камбоджи, Малайзии, ОАЭ, Сирии, Таиланда, Туниса и Турции.
Как сообщили в пресс-службе компании, услуга позволяет клиентам, находящимся в роуминге в указанных странах, принимать звонки по тарифу 0 драм за первые две минуты разговора. Начиная с третьей минуты, тарификация входящих звонков осуществляется согласно соответствующей тарифной зоне.
«АрменТел» является частью международной глобальной Группы «ВымпелКом», объединяющей операторов связи девятнадцати стран мира. Это позволяет универсальному оператору Армении предлагать своим клиентам качественные и доступные услуги не только внутри страны, но и далеко за ее пределами, в частности, уникальную возможность бесплатно принимать звонки за границей», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Воспользоваться услугой «Жаркая зима» могут абоненты предоплатной и постоплатной системы расчетов мобильной сети Beeline, предварительно активировав услугу роуминга. Подключить услугу «Жаркая зима» можно, набрав на мобильном телефоне команду *555#. Стоимость подключения услуги – 3 тыс. драм, срок действия– 7 дней. Абонентская плата за услугу не взимается.
Более подробную информацию об услуге «Жаркая зима», а также о тарифах на международные звонки при нахождении в роуминге можно получить на сайте www.beeline.am.