Բ. Սահակյան. Այդ հաջողությունները հանդիսանում են սպորտի և մշակույթի միջոցով Արցախը աշխարհին ճանաչելի դարձնելու կարևոր միջոցներից
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է սպորտի և մշակույթի բնագավառների մի խումբ ներկայացուցիչների:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, Բակո Սահակյանը գոհունակություն ու երախտագիտություն է հայտնել հրավիրվածներին հաղթանակների ու ձեռքբերումների համար՝ նշելով, որ դրանով նրանք բարձր են պահել Արցախի անունն ու պատիվը:
Նախագահը նաև նշել է, որ այդ հաջողությունները հանդիսանում են սպորտի և մշակույթի միջոցով Արցախը աշխարհին ճանաչելի դարձնելու, միջազգային հանրությանը արժանավայել կերպով ներկայանալու, քաղաքակիրթ աշխարհում մեր արժանի տեղը զբաղեցնելու կարևոր միջոցներից մեկը:
Հանդիպման վերջում երկրի ղեկավարն արժեքավոր նվերներ և դրամական պարգևներ է հանձնել 2011 թվականին բացառիկ հաջողություններ արձանագրած սպորտի և մշակույթի բնագավառների ներկայացուցիչներին:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха вручил ценные подарки и денежные премии группе представителей сфер спорта и культуры
18:35 29/12/2011
Президент Республики Арцах Бако Саакян 29 декабря принял группу представителей сфер спорта и культуры.
Бако Саакян выразил приглашенным признательность и удовлетворение за победы и достижения, отметив, что этим они высоко держали имя и честь Арцаха, сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента страны.
Б. Саакян также отметил, что успехи в спорте и культуре являются важными механизмами достойного представления Арцаха миру и занятия достойного места в сообществе цивилизованных стран.
В конце встречи глава государства вручил ценные подарки и денежные премии группе представителей сфер спорта и культуры, которые достигли исключительных успехов.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, председатель НС НКР Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.