Սերժ Սարգսյանը Արմավիրում է
Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով Արմավիրի մարզում է: Երկրի ղեկավարը նախ` այցելեց մարզի Բաղրամյան շրջանի Վանանդ գյուղում «Եվրոթերմ» ընկերության կառուցվող արտադրամասի տարածք: Ս. Սարգսյանը ծանոթացավ շինարարական աշխատանքներին ու հեռակա ծրագրերին:
Նշենք, որ ընկերությունը ՀՀ առաջատար ձեռնարկություններից է, որը զբաղվում է մրգերի, բանջարեղենի վերամշակմամբ ու բնական հյութերի պատրաստմամբ: Ընկերության 2010 թ. շրջանառությունը կազմել է շուրջ 2.69 մլրդ դրամ: Իսկ անցած տարի արտադրության ծավալները կազմել են շուրջ 635 հազ կգ, իրացումը նախատեսված է այս տարվա ընթացքում:
Լրագրողների հետ զրույցում ընկերության հիմնադիր Էդիկ Ղազարյանը կարծիք հայտնեց, Վանանդ գյուղում կառուցվող արտադրամասը հնարավորություն կտա ապահովել հավելյալ հումք, ինչպես նաև 50 աշխատատեղ:
Նա նաև կարևորեց բարձրակարգ միրգ և բանջարեղենի օգտագործումը: «Պետք է ճիշտ վերաբերմունք լինի մրգի և բանջարեղենի նկատմամբ: Գործարանների, անհատների և միրգ մշակողների միջև լինի այնպիսի մի համագործակցություն, որ վերանա այն միտքը, թե սննդամթերք կարելի է պատրաստել վատ կամ թափելու մրգից ու բանջարեղենից»,-ասաց նա: Է. Ղազարյանը հայտնեց, որ Վանանդ գյուղի արտադրանքի հումքի 90 տոկոսը ակնկալում են ստանալ գյուղի բնակչությունից:

Серж Саргсян с рабочим визитом находится в Армавирской области
Президент Армении Серж Саргсян с рабочим визитом находится сегодня в Армавирской области. Сперва глава государства посетил территорию строящегося в селе Вананд Баграмянского района области производственного цеха компании «Евротерм». С. Саргсян ознакомился со строительными работами и дальнейшими планами компании.
Отметим, что компания является одним из ведущих предприятий Армении, которое занимается переработкой фруктов и овощей и изготовлением натуральных соков. В 2010 году оборот компании составил 2.69 млрд. драмов. А объем производства в прошлом году составил порядка 635 тысяч кг, реализация запланирована на этот год.
Учредитель компании в беседе с журналистами Эдик Казарян выразил мнение, что строящийся в селе Вананд производственный цех позволит не только обеспечить дополнительное сырье, но и будут созданы 50 рабочих мест.
Он также отметил важность использования высококлассных фруктов и овощей. «К фруктам и овощам надо правильно обращаться. Между предприятиями, частниками и перерабатывающими фрукты будет налажено такое сотрудничество, чтобы исчезло мнение, что продукты можно изготовить из плохих фруктов и овощей», - сказал Э. Казарян. Он добавил, что 90% сырья для этого цеха ожидается получить от сельского населения.
Отметим, что в ходе визита президент Армении посетил также отремонтированную сельскую школу. Планируется также посещение Эчмиадзина.