Ամերիկյան Ալեքսանդրիա քաղաքի պարային դպրոցի 20 աշակերտ Մայքլ Ջեքսոնի կարիերայի 40-ամյա հոբելյանը նշելու են հատուկ պարով, երաժշտությունը փոփ-արքայի տարբեր երգերից կազմված պոպպուրին է լինելու: Ակցիան կազմակերպում է Մադամ Տյուսսոյի վաշինգտոնյան թանգարանը:
Պարողները, որոնցից ամենակրտսերը 13, իսկ ամենաավագը 18 տարեկան է, պարից հետո հանդիսատեսին կհրավիրեն թանգարան, որտեղ այդ օրը բացվելու է «Մայքլ Ջեքսոնի փորձը» վերնագրով ցուցահանդես: Գլխավոր ցուցանմուշը Ջեքսոնի ավելի քան կես մետր բարձրությամբ ձեռնոցն է լինելու, գրում է «Ռիա Նովոստին»:
Փոփ-արքայի ստեղծագործական կենսագրության տարբեր փուլերին նվիրված ցուցահանդեսը կշարունակվի մինչև մարտի 13-ը:

Двадцать учеников танцевальной школы американского города Александрия (штат Виргиния) по случаю 40-летия с момента начала сольной карьеры Майкла Джексона в воскресенье исполнят танец под попурри из его песен, сообщает РИА Новости.
Акцию организует вашингтонский Музей мадам Тюссо, возле которого она и состоится. Танцоры, самому младшему из которых 13 лет, а старшему - 18, исполнив композицию, поведут зрителей в сам музей, где в этот день откроется временная выставка "Опыт Майкла Джексона".
"Главным экспонатом выставки будет восковая перчатка Майкла Джексона высотой два фута (более полуметра)", - сказал представитель музея Глэдвин Лопес.
Выставка, посвященная различным периодам творческой биографии "короля поп-музыки", продлится до 13 марта, добавил он.