ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը և Մեդիամաքս լրատվական գործակալությունը, փետրվարին տոնվող Սբ. Սարգսի և Սբ. Վալենտինի տոների շեմին ներկայացնում են «Սերը և տեխնոլոգիաները» (Love and Tech) խորագրով համատեղ ծրագիր, որի հաղթողը կստանա iPad 2 պլանշետային համակարգիչ:
Ընկերությունից հայտնում են, որ ծրագրի մասնակիցները պետք է էսսե (շարադրություն) ներկայացնեն հենց այդ թեմայով: Էսսեն պետք է ներկայացնի, թե ինչպես են նորագույն տեխնոլոգիաներն (Facebook, Twitter, սմարթֆոններ և գադջեթներ) անդրադառնում սիրահարների վրա, որքանով են դրանք սիրո արտահայտությունը դարձնում ավելի դյուրին, կամ`հակառակը:
Ծրագրի պայմաններն են`
- «Սերը և տեխնոլոգիաները» շարադրության առավելագույն ծավալը պետք է կազմի 500 բառ կամ 1.5 էջ` հայերեն լեզվով:
- Ծրագրին կարող են մասնակցել մինչև 40 տարեկան բոլոր անձինք:
- Հեղինակները պետք է երաշխավորեն, որ ներկայացված աշխատանքների հեղինակային իրավունքներն իրենց են պատկանում: Դրանց խախտման դեպքում մասնակիցը կորակազրկվի:
- Ծրագրի ընթացքի, ստացվող աշխատանքների հրապարակման, ինչպես նաև հետադարձ կապի պահպանման համար, անհրաժեշտ է գրանցվել Facebook սոցիալական ցանցի Մեդիամաքսի էջում` https://www.facebook.com/Mediamax.am:
- Ծրագիրը մեկնարկել է 2012թ. հունվարի 23-ին (հայտարարությունը տարածվել է www.bravo.am; www.mediamax.am; www.itel.am կայքէջերով): Աշխատանքների ընդունման վերջնաժամկետը փետրվարի 10-ն է (ներառյալ):
- Աշխատանքները հարկավոր է ուղարկել [email protected] հասցեով` iPad contest նշումով subject-ի տողում: Այլ նշումներով շարադրությունները չեն դիտարկվի:
Աշխատանքին կից անհրաժեշտ է ներկայացնել նաև.
- Մասնակցի մեկ լուսանկար (աշխատանքի հետ հրապարակման համար):
- Մասնակցի հեռախոսահամարը:
Առանց լուսանկարի և հեռախոսահամարի ներկայացված աշխատանքները չեն մասնակցի ծրագրին:
- Ստացված բոլոր աշխատանքները կհրապարակվեն Մեդիամաքս-ի կայքում բացված հատուկ` http://www.Mediamax.am/am/specialprojects բաժնում, բացառությամբ այն աշխատանքների, որոնք ակնհայտորեն չեն համապատասխանի ծրագրի պայմաններին և տրամաբանությանը, կպարունակեն թեմային չվերաբերող պնդումներ և նյութեր, վիրավորական արտահայտություններ:
- Ծրագրի հաղթողի անունը կհրապարակվի փետրվարի 13-ին: Նա կստանա ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր գրասենյակ այցելելու հրավեր` մրցանակը ստանալու համար:
Հաղթողին որոշելու է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի և Մեդիամաքսի համատեղ ձևավորած ժյուրին:
Բացարձակ հաղթողին ընտրել դժվարանալու դեպքում, ժյուրին իրեն իրավունք կվերապահի հրավիրել լավագույն աշխատանքների հեղինակներին և հաղթողին ընտրել հարցազրույցով: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ու Մեդիամաքսը հաջողություն են մաղթում բոլոր մասնակիցներին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր հաճախորդներին առաջարկում է iPad2 և մի շարք առաջատար արտադրողների` (Toshiba, HP, Dell, IBM, Acer, Samsung) նեթբուքերի և նոութբուքերի լայն տեսականի:

VivaCell-MTS, Mediamax offer chance to win iPad2 by participating in ‘Love and Tech’ quiz
VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, and Mediamax News Agency, on the eve of the St. Sargis’ Day and St Valentine’s Day celebrated in February, present the Love and Tech joint project, the winner of which will get an iPad 2 tablet.
To take part in the contest, participants have to submit an essay telling about the way the new technologies (Facebook, Twitter, smartphones, and gadgets) impact the life of people in love, whether they make expressions of love easier, or harder.
Conditions for participation:
- The size of the essay must not exceed 500 words or 1.5 pages;
- Eligible for the participation are people under 40;
- Authors must guarantee their authorship of the submitted work; in case of violation of the copyright, the participant will be disqualified;
- The project started on January 23rd (publicized on www.Bravo.am; www.mediamax.am; www.itel.am); the essays must be submitted by February 10th (including).
The essays should be sent to [email protected] indicating iPad contest in the “subject” line.
Essays with subject line other than the indicated will not be considered.
Other required attachments to the essay include:
- Participant’s photo and phone number (to be published with the essay).
Essays submitted without a photo or a phone number will not be considered for participation.
All submitted essays will be published on the specially opened section on Mediamax’s http://www.Mediamax.am/am/specialprojects website, except the works, which obviously contradict the project requirements and logic, involve assertions and materials unrelated to the topic, or include offensive wording.
For updates on the progress of the project, publication of the submitted works, as well as for feedback, please register on Mediamax Facebook page at https://www.facebook.com/Mediamax.am
The winner of the project will be announced on February 13th. The winner will be invited to VivaCell-MTS headquarters to get the prize.
The winner of the contest will be decided by Mediamax and VivaCell-MTS joint jury.
In case of problem with deciding the absolute winner, the jury reserves the right to invite the authors of the best essays for an interview to decide the best work.
VivaCell-MTS and Mediamax wish good luck to all participants.
VivaCell-MTS offers its subscribers iPad 2 as well as a wide range of netbooks and notebooks of the world’s leading producers such as Toshiba, HP, Dell, IBM, Acer, and Samsung.