Արցախի նախագահ. Քարին տակի պաշտպանությունը հիմնարար հաղթանակներից մեկն է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Շուշիի շրջան և մասնակցել Քարին տակ գյուղի հերոսամարտի 20-րդ տարեդարձին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Նախագահը նշել է, որ Քարին տակ գյուղի պաշտպանությունն իր ուրույն տեղն է զբաղեցնում մեր ազգային-ազատագրական պայքարում` հանդիսանալով առաջին և հիմնարար հաղթանակներից մեկը: Այս ճակատամարտը ցույց տվեց, որ հայրենասիրությունը, հավատքն ու անձնվիրությունը ի վիճակի են չեզոքացնել և պարտության մատնել քանակական առավելություն ունեցող հակառակորդին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ այդ ու մեր մյուս բոլոր հաղթանակները կերտվել են արյան գնով, և մեր նահատակների հիշատակը վառ պահելու լավագույն միջոցը երկրի զարգացումն է, Քարին տակի ու մեր հանրապետության մնացած բնակավայրերի շենացումը:

On 26 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Shushi region and attended a solemn event dedicated to the 20th anniversary of heroic battle in Karintak village.
The President noted that the defense of Karintak village, being one of our first and fundamental victories, had its unique place in the history of our national liberation struggle. This battle has proved that patriotism, faith and dedication are able to neutralize quantitative advantage of the enemy and eventually defeat it.
The President stressed that this and all other victories have been achieved through blood, and the best way to preserve the memory of our martyrs is the development of the country, Karintak village and other settlements in the republic.
NKR high ranking officials, guests from Armenia and abroad attended the event, Artsakh President’s press office reported.