Երեկ Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի Ծաղկաձորի երիտասարդական կենտրոնում բացվել է ձմեռային դպրոց, որին մասնակցում են շուրջ 100 ուսանողներ, ասպիրանտներ, երիտասարդ գիտնականներ Հայաստանից և Վրաստանից։
Վրաստանի երիտասարդները ներկայացնում են Թբիլիսի և Ախալցխա քաղաքները։ Ձմեռային դպրոցի կազմակերպիչներն են Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը և Երևանի պետական համալսարանի ուսանողական խորհուրդը։
Հիմնադրամի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ծրագրի վեց օրերի ընթացքում մասնակիցները հանդես կգան դասախոսություններով, կունենան քննարկումներ մի շարք թեմաներով, կանցկացնեն ինտելեկտուալ խաղեր, մարզական միջոցառումներ։ Երիտասարդները կայցելեն նաև Հայաստանի պատմամշակութային վայրեր։ Կքննարկվեն նաև տարածաշրջանային մի շարք հարցեր, կընդունվի հռչակագիր։
Երկու երկրների երիտասարդների մասնակցությամբ ձմեռային դպրոցը կնպաստի Հայաստանի և Վրաստանի ուսանողների միջև կապերի հաստատմանն ու զարգացմանը, ինչպես նաև՝ նոր գիտելիքների ու հմտությունների ձեռքբերմանը։

В Цахкадзоре открылась зимняя школа для студентов из Армении и Грузии
27 января в молодежном центре Молодежного фонда Армении в Цахказдоре открылась зимняя школа, которую посещают около 100 студентов, аспирантов, молодых ученых из Армении и Грузии.
Студенты из Грузии представляют города Тбилиси и Ахалцихе. Зимнюю школу основали Молодежный фонд Армении и студенческий совет ереванского госуниверситета.
По сообщению пресс-службы Фонда, по программе в течение шести дней участники прочтут лекции, проведут обсуждения по ряду тем, проведут интеллектуальные игры, конкурсные мероприятия.
Участие в зимней школе молодежи двух стран будет содействовать установлению и развитию связей между студентами Армении и Грузии, а также способствовать приобретению новых знаний и опыта.