Բանգլադեշցի Համոյի մեղադրանքը ծանրացվել է
«Հայկական ժամանակը» գրում է, որ կալանավորված Աշոտ Ավետիսյանի` «Բանգլադեշցի Համոյի» մեղադրանքը երեկ ծանրացվել է: Եթե մինչ այժմ նրան սպառնում էր մինչև 5 տարվա ազատազրկում, ապա հիմա` մինչև 3-7 տարվա ազատազրկում:
Այս մասին թերթին հայտնել է ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության բաժնի աշխատակից Արմեն Մալխսայանը: «Ի սկզբանե Ավետիսյանը մեղադրվում Էր ՀՀ ՔՕ 258 հոդվածի 3-րդ մասով (խուլիգանություն կատարելը, որը զուգորդվել է միջին ծանրության վնասվածքներ հասցնելով), այժմ մեղադրվում է ՀՀ ՔՕ 258 հոդվածի 2-րդ մասով (խուլիգանություն, որը զուգորդվել է անձի նկատմամբ բռնություն գործադրելով), նաև` ՀՀ ՔՕ 112 հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված արարք կատարելու համար, այն է` դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելը: Հենց այս հոդվածն է նախատեսում 3-7 տարվա ազատազրկում»:

Hamo of Bangladesh faces aggravated charge
Haykakan Zhamanak daily writes that Ashot Avetisyan, Hamo of Bangladesh is facing an aggravated charge since yesterday. Initially he faced up to 5 years in prison while now he faces up to 3-7 years of imprisonment, police press service official Armen Malkhasyan told the daily.
“Initially Avetisyan was charged according to RA Criminal Code Article 258, part 3 (hooliganism and infliction of medium-gravity damage to health), while now he is charged according to RA Criminal Code Article 258, part 2 (hooliganism and violence) as well as according to RA Criminal Code Article 112, part 1 (intentional infliction of grave damage to health). This article envisages imprisonment of 3-7 years.”