Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, հունվարի 29-ից փետրվարի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում Ադրբեջանի ԶՈՒ-ի առաջապահ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել են ավելի քան 600 կրակոց:
ՊԲ դիրքապահ ուժերը նշված կրակոցներին պատասխանելով միայն ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում, անշեղորեն կատարել են իրենց ծառայողական պարտականություններն ու իրականացրել մարտական դիրքերի հուսալի պաշտպանություն:

Режим перемирия в Нагорном Карабахе Азербайджан за неделю нарушил почти 150 раз
На линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил в период с 29 января по 4 февраля, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано около 150 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
Согласно информации, передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 600 выстрелов.
Несмотря на активность противника, передовые позиции АО НКР поддерживали режим перемирия, в основном воздерживались от соответствующих ответных мер и с уверенностью несли боевое дежурство.