Էդուարդ Առուշանյանը` սպորտի վաստակավոր գործիչ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ստորագրել է հրամանագիր` ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի զարգացման գործում ունեցած վաստակի համար Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի աշխատակազմի սպորտի գծով գլխավոր մասնագետ Էդուարդ Առուշանյանին ԼՂՀ ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչում շնորհելու մասին:
Նույն օրը Նախագահը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` փոփոխություն է կատարվել ԼՂՀ Նախագահի 2008 թվականի մարտի 18-ի հրամանագրով ստեղծված բնակարանային ծրագրերի համակարգման պետական հանձնաժողովի կազմում: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Eduard Arushanyan awarded Honored Worker of Physical Culture and Sports title
On 7 February Artsakh President Bako Sahakyan signed a decree to confer the title of Honored Worker of Physical Culture and Sports of the Nagorno-Karabakh Republic on Eduard Arushanyan, Senior Sports Specialist of Stepanakert City Administration for his contributions to the development of physical culture and sports.
Artsakh President also signed a decree to make changes in the composition of the State Commission on Coordinating Housing Programs established by the order of the President signed on March 18, 2008, Artsakh President’s press office reported.