Ֆուտբոլային երկրպագուների միությունը պարգևատրվել է
Բելգիական «Fan Coaching»-ն ստացել է ֆուտբոլային երկրպագուների եվրոպական պարգևը (EFSA)` 2011 թ. սպորտում բռնությունների դեմ պայքարում հսկայական ներդրման համար: Այս մասին հայտնում է ՈՒԵՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը: «Fan Coaching»-ը, որը տեղակայված է Լյեժում, ընդգրկվել է այն կազմակերպությունների շարքում, որոնք առանձնացվել են մարզադաշտերում և նրա շրջակայքում դրական մթնոլորտի ստեղծմանը միտված գործունեության համար:
Ֆուտբոլային երկրպագուների եվրոպական պարգևն առաջին անգամ տրվել է 2005 թ., բրյուսելյան «Էյզել» մարզադաշտում տեղի ունեցած ողբերգության 20-ամյակի կապակցությամբ:

The Belgian organization Fan Coaching has won the 2011 European Football Supporters Award for its tireless initiatives against violence in sport, according to Uefa.com.
Fan Coaching, a non-profit organization based in the city of Liege, joins a distinguished list of former winners, recognized for making a special contribution to restoring a positive atmosphere around football stadiums.
The European Football Supporters Award (EFSA) was created in 2005 – the 20th anniversary of the Heysel disaster in Brussels – and with UEFA's help and support, it aims to change mentalities in and around stadiums by promoting a friendly atmosphere, the source said.