Ինչպես արդեն հաղորդվել է, Հայաստանի ֆուտբոլի գավաթի խաղարկության 2011-2012 թթ. եզրափակիչ հանդիպումը տեղի է ունենալու ապրիլի 29-ին, Գյումրիի «Քաղաքային» մարզադաշտում: Նույն օրը կայանալու է նաև Գյումրիի «Քաղաքային» վերակառուցված մարզադաշտի հանդիսավոր բացումը:
ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը, անդրադառնալով այդ հանդիպումը Գյումրիում անցկացնելու փաստին, ՀՖՖ պաշտոնական կայքին տված հարցազրույցում ասել է. «Որոշումն աննախադեպ չէ: Ֆուտբոլի երկրպագուները հիշում են, որ 2008 թ. էլ գավաթի խաղարկության եզրափակիչն անցկացվել է Իջևանում: Ֆուտբոլի համաչափ զարգացումը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի առաջնահերթություններից է: Ֆուտբոլային ենթակառուցվածքների զարգացումը, ֆուտբոլային մթնոլորտը նաև մարզեր տեղափոխելը ֆուտբոլի զարգացման ուղղություններից մեկն է: Այս մեխանիզմը վաղուց կիրառվում է եվրոպական երկրներում: Նույնիսկ ազգային հավաքականների հանդիպումներն են անցկացվում ոչ մայրաքաղաքներում: Գավաթի խաղարկությունն այս անգամ անցկացնելով Գյումրիում և հանդիսավորապես բացելով վերակառուցված «Քաղաքային» մարզադաշտը` մենք մեծ ֆուտբոլային տոն ենք պարգևելու մեր երկրպագուներին: Բազմիցս ու տարբեր առիթներով ասել եմ, որ ամեն ինչ անելու եմ` Գյումրիում ֆուտբոլի զարգացման համար»:

Глава Федерации футбола Армении Р. Айрапетян обещал сделать все для развития футбола в Гюмри
Глава Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян в интервью официальному сайту ФФА прокомментировал решение о проведении финала Кубка Армении по футболу на «Городском» стадионе в Гюмри.
Как сообщалось ранее, финальный матч розыгрыша Кубка Армении по футболу состоится на «Городском» стадионе в Гюмри 29 апреля. В этот же день состоится торжественная церемония открытия отремонтированного стадиона.
«Данное решение не является беспрецедентным. Футбольные болельщики помнят, что в 2008 году финал розыгрыша Кубка Армении состоялся в Иджеване. Одной из основных целей ФФА является равномерное развитие футбола. А одно из направлений развития футбола – становление футбольной инфраструктуры в областях, прививание футбольной атмосферы. Этот механизм применяется в странах Европы уже давно. Даже матчи национальных сборных проводятся не в столицах. Проведением финала Кубка в Гюмри и открытием отремонтированного стадиона мы подарим болельщикам большой футбольный праздник. Я неоднократно и по разным поводам говорил, что сделаю все возможное для развития футбола в Гюмри», – сказал Рубен Айрапетян.